Skocz do zawartości
Forum

Nocne błyski w oku


Gość marcin85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam następujący problem. Praktycznie od dziecka mam do czynienia z mętami w ciele szklistym. Najpierw był tylko jeden, za to dość spory w prawym oku (w szczęście dolnym rogu więc nie przeszkadzał. Potem zaczęło przybywać w lewym oku. W ubiegłym roku w ciągu krótkiego okresu (może tydzień) przybyło mi bardzo dużo mętów w prawym oku. Jedne w postaci kropek inne tworzą swego rodzaju pajęczyny. Byłem po tym wysypie o okulisty, nic nie stwierdził a ja jakoś przyzwyczaiłem się.

Jednak w ostatnim czasie zaniepokoił mnie inna rzecz (nie wiem może miałem już to wcześniej tylko nie zwróciłem uwagi). Mianowicie w nocy w ciemności, gdy przecieram, ewentualnie dotykam mocniej oko zdarza mi się czasem widzieć przez sekundę błyski. Pojawiają się one czasem również przy kaszlu. Natomiast w ciągu dnia mogę oko dotykać, przecierać, kaszleć i nic się nie dzieje.

Czy może to być objaw odklejania siatkówki? Po nowym roku pewnie wybiorę się do okulisty to sprawdzić, ale boje się czy do tego czasu nie oślepnę...

Odnośnik do komentarza

Nie przypominam sobie, żeby mi coś ostatnio wpadło do oka. Jeśli chodzi o błyski to od ostatnich dwóch dni, mimo celowego częstego przecierania oka zero efektów błysku. Pamiętam, ze jak byłem ostatnio u okulistki przy tym wysypie mętów (wtedy tez bałem się że to coś z siatkówką) to powiedziała mi, że niepokoić się mogę dopiero gdybym widział kilkunastosekundowe błyski na obwodzie zarówno w dzień jak i w nocy...

Odnośnik do komentarza

Wtedy nie wiedziałem o tych błyskach, odkryłem to dość niedawno przez przypadek. Miałem tylko dość mocny wysyp mętów i bałem się, że to może być coś z siatkówką. Ale po badaniu okazało się, że z siatkówka podobno wszystko ok. Podobno w tym wieku (ok. 26 lat) mają miejsce największe wysypy mętów. Na temat błysków tez coś okulistka mówiła , że przy metach mogą się zdarzać, ale nie pamiętam o co dokładnie chodziło (naciągnie ciałka szklistego czy coś takiego?)

Myślę, że będe teraz dokładnie obserwował to oko, jeśli pojawią sie jakieś dodatkowe objawy to udam się prywatnie do jakiegoś dobrego okulisty zrobić solidne badania. A co do tych błysków, żeby bardziej sprecyzować. Nie sam to typowe błyski, tylko poprostu przy naciskaniu w ciemności na zamknięte oko zdarza mi się czasem widzieć przez ten moment w którym mocniej przycisnę (maks. ok sekundy) cos jasnego w oko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...