Skocz do zawartości
Forum

Podwyższone IgE całkowite


Rekomendowane odpowiedzi

hej
chodzi o chłopaka mojej przyjaciółki, bo on jest alergikiem i co jakis czas robi sobie te wszystkie testy nie testy, wiadomo.
Jest uczulony na pyłki, na sierść - to go najbardziej uczula zwłaszcza sierść kota.
Ale właśnie niedawno robil ponownie badanie i wyszło mu, podwyższone IGE całkowite.
No i tak dumamy, że jest zima pyłków nie ma, kota nie ma więc co moze być tym źródłem alergii (ciągle go kręci w nosie). Podejrzewamy, że może mieć alergię na kurz - idą święta, każdy coś tam sprząta - może od tego. Czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko ma Ige całkowite na poziomie 1147 ! Nie ma uczulenia na podstawowe panele alergiczne wziewne i pokarmowe. Wszystkie badania w szpitalu w kierunku pasożytów wyszły negatywnie. Jedyne co to miał zmiany przy wnękowe w tomografii płuc. Czy to potwierdza astmę ? Gdzie szukać pomocy :( ?
ehhhhhh

Odnośnik do komentarza
Gość ewela147

to może być astma. Ale warto zrobić również test na gruźlicę - tak choćby dla spokoju ducha.
Mój synek ma poziom IgE całkowite ponad 12 000 (tysięcy, nie pomyliłam zer) i ma mnóstwo alergii pokarmowych, AZS i nic nie można z tym zrobić - nawet odczulać.
Żyjemy z tym już 7lat - więc głowa do góry. Nie jest tak źle. Zróbcie test tuberkulinowy i obserwuj co dziecko je, czy pali się w mieszkaniu, czy macie pleśń w ziemi kwiatów, a może kwiaty właśnie mu nie służą, często odkurzaj dywany, a jeżeli możesz - zrezygnuj z nich. Wprowadź kilka zasad dla alergika-astmatyka i po roku powtórzcie badanie na poziom IgE całkowitego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...