Skocz do zawartości
Forum

Choroba autoimmunologiczna górnych dróg oddechowych


Gość Dominisiaa_809

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dominisiaa_809

Hej, piszę bo mam taki problem, może ktoś z Was będzie umiał mi coś doradzić.

Będąc jeszcze w szkole podstawowej zaczęły mi się problemy z drogami oddechowymi. Cały czas miałam katar i wydzielinę, która mi spływała po gardle. Trudno było ją przełknąć, krztusiłam się i wgle nieprzyjemne uczucei ;/

Byłam u laryngologa kilkukrotnie, ale wymazy nic nie pokazały. Byłam też u alergologa, bo już lekarze myśleli, że to coś alergicznego, ale IGE mam w normie, więc nie jest to żadna alergia.

Lekarze doszli do wniosku, że jest to choroba autoagresyjna dróg oddechowych i nie leczona, może doprowadzić do tego, że zachoruję na astmę.

Dostałam antybiotyki i sprawy do nosa, jeśli mi pomoże świetnie, jesli nie to trzeba będzie leczyc inaczej. Lekarz powiedział mojej mamie, że możliwe, że będzie trzeba mnie leczyć sterydami, ale czytałyśmy z mamą na ten temat, że jednak sterydy sa bardzo silnymi lekami i powodują wiele skutków ubocznych. Ja mam 21 lat i boję się że mogą mi zaszkodzić zamiast pomóc, a z drugiej strony boje się astmy.

Nie wiem co robić żeby wyzdrowieć, dlatego do Was piszę nie chcę chorować na astme i nie chce sterydów, skąd mają pewność, że to własnie to?

Proszę o porady.

Dominika.

Odnośnik do komentarza

jeśli przypisane leki nie pomogą, to trzeba będzie brać sterydy niestety. One są skuteczne, chociaż rzeczywiście pustoszą organizm. Jednak jeśli nie będziesz musiała ich brać zbyt długo, to warto sobie pomóc , a przy tym wzmacniać organizm dietą i witaminami. Astmę, jeśli jest zaawansowana też leczy się sterydami... BYwa (nie zawsze ale często),że choroby autoimmunologiczne kojarzone są z psychiką. Gdybyś udała sie do psychologa w celu wykonania testów na somatyzację przeżyć emocjonalnych można byłoby wykluczyć ten rodzaj schorzenia; a jesli okazałoby sie że w Twoim przypadku jest to powiązane , psychoterapia mogłaby pomóc i przyśpieszyć leczenie lekami. Ponieważ przyczyny chorób autoimmunologicznych nie są do końca poznane ( a jedynie proces zachodzących autoagresywnych zachowań jednych komórek, przeciwciał itp.. względem drugich), nie ma sprecyzowanych jednoznacznie do każdej tego typu choroby leków. Alternatywą są sterydy (leczy się nimi wszystko czego nie da się wyleczyć antybiotykami) . Są one skuteczne; ale coś za coś. Nie jest powiedziane że całe życie będziesz musiała je brać, więc nie martw się na zaś; zastosuj się do zaleceń lekarza i na wszelki wyp. skonsultuj się z psychologiem-nie zaszkodzi zrobić takie testy( jak wspomniałam psychologowie widzą powiązanie tego rodzaju schorzeń z ładunkiem emocjonalnym osoby) Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...