Skocz do zawartości
Forum

Neurofibromatoza a działanie kosmetyków


Gość Justyna333

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Justyna333

Witam.
Od 14 lat choruję na Neurofibromatozę typu 2. Guzy mam między innymi na nerwach usznych, w kącie móżdżkowo rdzeniowym, do tego liczne oponiaki zewnątrz mózgowo i na głowie mam wyczuwalne guzki podskórne (w tych miejscach nie mam włosów). Chciałam zapytać specjalistę czy kosmetyk wcierany w skórę głowy jest w stanie odżywić mi moje znajdujące się tam guzy?
Konkretnie chodzi mi o maskę do włosów Henna WAX, do wcierania raz w tygodniu i spłukiwania po 30 minutach.
Jej skład:
Aqua, Cetearyl alcohol, Sodium Lauryl Sulfate, Methylparaben, Lawsonia Inermis Extract, Propylparaben, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Magnesium Nitrate, Magnesdium Chloride, Cl 15510, Cl17200, Cl 42090,, Cl 73015.
Bardzo proszę o odpowiedź czy tym sobie czasem nie zaszkodzę...

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna333

Nie mogę się przejść do szpitala i zapytać, ponieważ żeby rozmawiać z lekarzem trzeba się do niego zarejestrować, czekać parę miesięcy na wizytę aż Cię przyjmie. Przecież gdyby było inaczej, to bym nie pytała tutaj...

Odnośnik do komentarza

Opisywany kosmetyk na pewno nie ma działania leczniczego i nie zmniejszy Pani dolegliwości. Skład preparatu niestety nie świadczy o dobrej jakości preparatu. Jeżeli chcesz odżywić skórę możesz kupić w aptece maść witaminową (A+E) i wcierać ją regularnie kolistymi ruchami dłoni, tak by wywołać efekt masażu. W ten sposób nie tylko wmasujesz krem ale i zwiększysz przepływ krwi, co korzystnie wpłynie na jakość skóry.

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna333

Wiesz, jak zapytam w aptece czy zadzwonię do producenta to na pewno odpowiedzą mi, że nic nie zaszkodzi, bo będą chcieli mi to sprzedać i nie robić złej relkamy.
A ja bym chciała szczerej odpowiedzi, zaszkodzi czy nie?
W końcu ten składnik SLS tam jest...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...