Skocz do zawartości
Forum

Zapalenie dróg moczowych czy młodzieńcza prostata?


Gość an...zo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem.
Chodzę oddać mocz co 2-3 godziny w ciągu dnia. W nocy również się budzę zazwyczaj raz ale zdarzyło mi się parę razy ze dwa razy wstawać. Nie odczuwam żadnych bólów, czasem po odaniu moczu piecze mnie cewka moczowa ale nie zawsze. W ubiegłym tygodniu bolało mnie podbrzusze ale to mogło być z dźwigania, bo dużo ćwiczę na siłowni. Najgorsze jest to, ze jak czuje ze chce mi sie sikac to 10 minut max i musze to zrobic bo dluzej nie wytrzymam, to naprawde niezly problem no i stres bo boje sie ze nie bedzie okazji i popuszcze. Ostatnio tez zauwazylem ze nawet jak skoncze korzystac z toalety to czuje ze wysikalem jednak nie wszystko, czuje ze jednak cos zostalo i wiem ze za godzine czy dwie na pewno nagle mnie zlapie stad moje pytanie. Czy to zapalenie drog moczowych czy moze mlodziencza prostata???
Michał

Odnośnik do komentarza

Najlepiej by było jakbyś poszedł z tym do lekarza. Mi się wydaje że to zapalenie dróg moczowych ale strzelam w ciemno. Ze sposobów które mogą ci pomóc mogę ci polecić:
- picie dużej ilości wody - jak najwięcej, przynajmniej 2 litry dziennie
- nie powstrzymywanie się przed oddawaniem moczu,
- jak masz dostęp do żurawin to może herbatka albo sok z żurawin. (oczywiście nie wolno też przesadzać z żurawiną bo ma ona właściwości obniżające ciśnienie). może być jeszcze czarna porzeczka.
- trzeba też wygrzewać nerki. Możesz odczuwać takie rwanie w nerkach. Powinno sie też wygrzewać cewkę moczową ale u faceta to trochę skomplikowana sprawa.
- pomocny chwilowo może być też jakiś środek przeciwzapalny. Jak napisze przykładowe nazwy to się nie wyświetlą więc napiszę że większość środków przeciwbólowych ma działanie przeciwzapalne.
- oczywiście też należy pamiętać o tym żeby ubierać się ciepło jak wychodzisz. Zawłaszcza chodzi tutaj o noszenie kurtki która zakrywa nerki.

A przyczyn przez które mogłeś to załapać jest sporo: mała ilość wypitej wody, nadmiar przyjmowanego białka, rzadkie oddawanie moczu, przeziębienie układu moczowego, seks, może na basen chodziłeś.

Odnośnik do komentarza

Zapalenie! A ze jestes chlopakiem, to pewnie dlatego Ci sie tak nie rozwija tylko raz jest raz nie ma. Polykaj sobie przez kilkanascie dni Prouro i pij duzo wody z cytryna, do mycia uzywaj mydla o lekko kwasnym PH. Powinno pomoc a jak nie, to zrob badanie moczu, pewnie lekarz jakies antybiotyki przepisze wtedy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...