Skocz do zawartości
Forum

Sposoby na kaca


Gość Studenciak

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej jest pomyśleć o kacu wcześniej, bo jak juz się go ma to ciężko coś zrobić.

Mi pomaga rosół ale musi być wypity przed piciem ewentualnie zaraz po żeby się żołądek natłuścił. Słyszałam też o takim sposobie żeby przed impreza walnąć kielona z olejem roślinnym. Raz spróbowałam, nie było tak źle z wypiciem tego i po tym też.

Najlepiej jest też się zaopatrzyć w coś z witaminą C, najwięcej ma jej sok porzeczkowy (tylko z prawdziwych porzeczek a nie z biedronki). Miałam kumpla który na każdą imprezę szedł z paczką witamin C i łykał w ciągu wieczora tak ze 4 czy 5 i on nie miał żadnych syndromów dnia poprzedniego.

Odnośnik do komentarza

Po większej dawce alkoholu bardzo dobrze jest wypic przed snem butelkę 1,5 l wody niegazowanej. Alkohol powoduje odwodnienie i stąd potem ból głowy itd, a jak wypije się tyle wody po piciu, przed snem, to rano jest sie jak nowonarodzony :)

Przed piciem nalezy zjeśc porządny obiad, najlepiej złożony z mięsa, może jakas mizeria, żeby była śmietana, która natłuści żolądek i spowoduje, że alkohol się nie będzie tak szybko wchłaniał.

Słyszałam tez o piciu oleju, podobno tam samo działa śmietana.

Witamina C przed piciem, w trakcie i po przed snem tez nie zaszkodzi :)

Chętnie poczytam o Waszych sposobach, bo sylwester idzie ;P

Odnośnik do komentarza

a próbowaliście kiedyś setę z rana?

Ja raz próbowałam jak musiałam się uczyć po sylwestrze i pięćdziesiątkę i to naprawdę działa. Problem w tym że picie jej z rana bolało jeszcze bardziej niż ten kac. Odbywało sie to po trochu z małym popijaczem i z zamkniętym nosem. Wiem że niby na raz mniej boli ale nie dało rady.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce do zamieszczania takich wpisów, bo osoby, które się tutaj udzielają mają raczej poważne problemy z powstrzymaniem się od picia. Ale postanowiłem, że napiszę kilka słów o tym jakie mam sposoby na kaca. Pierwsze co robię po obudzeniu się po ciężkiej imprezie to udanie się do kuchni i zrobienie jajecznicy. Kiedyś robiłem kogel mogel ale przez to ile się teraz słyszy o salmonelli itp. zrezygnowałem z tego. Uzupełniam niedobory izotoniczne - pije napoje, które piją sportowcy - znacznie ułatwiają powrót do formy :)Mógłbym wymienić jeszcze kilka sposobów na kaca ale dla mnie są one nieskuteczne więc ich nie opisuję.

Odnośnik do komentarza
Gość Antoine

Czym się strułeś,tym się lecz:)
Ale dobry sposób to zdecydowanie zjedzenie dwóch łyżek miodu przed i po piciu.
Warto zjeść też tłusty posiłek-żeberka,sos.
Dużo się nawadniać-woda,napój elektrolitowy.

Odnośnik do komentarza

to fakt napój elektrolitowy jest dobry. Ja to wypróbowałam przez przypadek. Po siłowni został mi napój z elektrolitami. Po siłowni miałam imprezę, zaszalałam jak przyszłam to wypiłam całą butelkę tego napoju i na drugi dzień kaca nie było:))

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Cześć! Nazywam się Tomek. Jak każdy, czasem lubię trochę zaszaleć, oderwać się od codzienności i odreagować na imprezie. Ale co zrobić, by po balandze nie cierpieć z powodu wypitego alkoholu? Przede wszystkim nie piję na pusty żołądek, a jeśli musze rano wstać zapijam wodą. Rano po imprezie piję dużo soku pomidorowego na przemian z wodą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...