Skocz do zawartości
Forum

Co znaczy leukopenia transitoria?


Gość wojtas990

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojtas990

mam 36 lat od dluzszego czasu skarzylem sie na ból stawów, ramion, czasem nóg. miałem robioną morfologie moje wyniki
WBC- 2,7 , RBC-3,8 , HGB-12,4 , HCT-35,2 , MCV-90,0 , MCH-31,1 , MCHC-32,6 , PLT-107
neutrofile podzielone 60 eozynofile 1 limfocyty 33 monocyty 4,
podpisane mam leukopenia tranitoria
chciałbym zapytac co to znaczy czy to jest zapalenie stawów?

Odnośnik do komentarza

takie rozpoznanie sugeruje że może rozwijać się reumatoidalne zapalenie stawów. Powinienieś jak najszybciej udać się do spacjalisty gdyż ta choroba w póżniejszym stadium bardzo pustoszy organizm. Weź to pod uwagę tym prędzej jeśli np. kiedyś chorowałeś na anginę, na grypę,miałeś częste infekcje gardła, migdałów. Jeśli bolą cię kości ( zw staw biodrowy) to raczej wskazuje że choroba może juz się zagościła. Czas działać.

Odnośnik do komentarza

Jest to choroba autoimmunologiczna, w której wskutek nie wyjaśnionych do końca przyczyn białe krwinki - niszczące zwykle chorobotwórcze bakterie, wirusy,itp.- tym razem mylą się i niszczą własne stawy. (Przypuszcza się (choć nie jest to do końca udowodnione), że sprawcą choroby jest wirus Epsteina-Barr, którego przeciwciała stwierdza się u 80 proc. chorych.) ;

Leczenie; niesteroidowe leki przeciwzapalne, penicyliny, glikokortykosterydy/ rehabilitacja ruchowa, sport (lekki); dieta + witamiiny

Im wcześniej podjęte leczenie tym szansa na wyjście z tego bez większych powikłań.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...