Skocz do zawartości
Forum

Refluks dwunastniczo przełykowy


Gość maciej

Rekomendowane odpowiedzi

po gastroskopii diagnoza była taka ze choruje na refluks dwunastniczo przełykowy. diagnoza była taka że mam jeziorko śluzowe z dużą ilością żółci oraz z solami żółci między fałdami śluzówki. niewiele mi to mówi co prawda. od jakiegos czasu biore leki m.in. N****** stąd moje pytanie zanim udam się do lekarza - czy same leki pomoga czy cos jeszcze warto zalecić, np. diete? co to konkretnie jest ten refluks i jak sie go leczy czy sa jakies powikłania?
maciej

Odnośnik do komentarza

mąż mojej koleżanki ma refluks i też bierze chyba ten sam lek bo pamiętam, że mówiła że bierze coś na n. powiem Ci szczerze ze ten refluks to ciezka sprawa temu jej mezowi nie wolno jesc czosnku no i ogolnie taka raczej lekka dieta bez przeciazania zołądka, zobaczymy czy ten lek pomoze jak nie to dostaniesz inny, wiem ze na pewno z dnia na dzien Ci nie przejdzie tylko potrzeba czasu zeby bylo widac efekty.

Odnośnik do komentarza

od siebie powiem ze na problem z refluksem z całego serca mogę polecić książkę refluksiary, prosze wpisac w wyszukiwarkę. nic mi nigdy nie pomogło na refluks i na ogolnie zoladek tak jak ta ksiazka. moje zycie to byl niekonczacy sie bol zoladka i inne dolegliwosci, teraz wszystko minelo i to bardzo szybko od kiedy zaczelam sie stosowac do rad z ksiazki. polecam kazdemu choremu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...