Skocz do zawartości
Forum

Co oznacza brudzenie skóry przez złoto?


Gość ZielonaHerbata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZielonaHerbata

moja mama od wielu wielu lat nosi te samo bizuterie, od 3 miesiecy po zdjeciu obroczki i pierscionka które sa ze zlota jej palce sa brudne jakby ciemne wlasnie po tej bizuterii. slyszalam, ze brudzenie skory przez zloto moze wskazywac na jakas chorobe czy ktos wie jaka? nie wiem czy to prawda czy moze tylko tak ktos mowi dlatego wole zapytac...

Odnośnik do komentarza

Zauważyłam,że mój pierścionek zaręczynowy brudzi mi palec od jakiegoś czasu na czarno. Kiedyś słyszałam,że to może oznaczać jakieś choroby czy to prawda? Jakiej choroby to może być znak ?? Morfologia ok- miałam robioną 2 tyg temu- stwierdzona małopłytkowość i podwyższona bilirubina- ale usg brzucha w porządku, TK jamy brzusznej również oprócz kamienia na nerce. Miałam pół roku temu stwierdzone zapalenie błony śluzowej żołądka, ale leczyłam się na to i na helicobater.
Chociaż ostatnio znowu zaczął mnie żołądek kłuć. Enzymy wątrobowe dobre, zapalenie wątroby też nie ma.
Czy to naprawdę złoto brudzi przy chorobie ?? Po za tym wszystko w normie, ewentualnie w niższej normie magnez. Miałam anemię-ale żelazo i hemoglobina wróciło do norm i to całkiem dobrze.Proszę doradźcie bo się wystraszyłam nie na żarty.

Odnośnik do komentarza
Gość medyczna

To, że złoto brudzi ma oczywiście związek z próbą i ilością złota w złocie i dzięki Bogu, ponieważ prawdą jest to, że jeśli brudzi mamy jakiś problem w organizmie, bo związki zawarte w biżuterii takie jak miedź itp. wchodzą w reakcję ze związkami chemicznymi wydzielanymi wraz z potem przez naszą skórę. Prawdą jest również to, że można mieć problemy z żelazem ( ja mam notoryczną anemię) i prawdą jest to, że można mieć zaburzenia związane z pracą wątroby. Są dni kiedy mam palce czyściejsze, ale gdy się gorzej czuję - są prawie czarne. Do wszystkich, którym złoto brudzi skórę - zróbcie sobie badania! To nie musi być nic poważnego, ale nawet niepoważne i błahe rzeczy, z którymi nic nie robimy mogą doprowadzić do prawdziwych tarapatów!

Odnośnik do komentarza

Witajcie. mnie złoto strasznie brudzi. pierscionek zareczynowy i dwa inne. łancuszek, zawieszki, kolczyki, nwet zegarek, który jest pozłacany, są dni a czasem nawet tygodnie, że nie mam żadnego śladu na skórze... a są takie, że wyglądam jak bym się nie myła i dobrze przykurzyła. zauwazyłam, też ze dzieje sie tak wtedy gdy w moim organizmie cos sie zle dzieje... SŁYSZAŁAM, ŻE ŚWIADCZYC TO MOŻE O PROBLEMACH Z WĄTROBĄ, O TOKSYNACH W ORGANIZMIE CZY STANIE ZAPALNYM. DODAM NIEDOWIARKOM, ŻE MÓJ PIERSCIONEK NIE UBRUDZIŁ SKÓRY KOLEŻANEK WCALE NATOMIAST MNIE BARDZO. W PONIEDZIAŁEK WYBIERAM SIĘ DO LEKARZA ZROBIĆ PODSTAWOWE BADANIA.

POZDRAWIAM S

Odnośnik do komentarza
Gość izuniaaa1.20

Witam!!!
Miałam też taki przypadek już 2 razy zawsze parę dni wcześniej , lub nawet tydzień . Ostre zapalenie nerki i dodatkowo kamica nerkowa cały tydzień leżałam w szpitalu . Miesiąc temu moja obrączka brudziła ruszył się kamień w nerce ale obyło się bez lekarza , wczoraj moja obrączka zaczęła brudzić nie wiem co będzie zobaczymy :(

Odnośnik do komentarza

Brudzące złoto świadczy o toksynach w organizmie czy zapaleniu. Nosiłam złoty pierścionek wiele lat, a zaczął brudzić rok temu- czułam się bardzo osłabiona. Miesiąc później pękł mi jajnik i okazało się, że była tam torbiel i jestem chora na endometriozę- a ta produkuje toksyny. :(

Odnośnik do komentarza

Witajcie, mam anemię od dziecka i od kiedy pamiętam mam coś na sobie ze złota, jeśli spada mi poziom żelaza od razu widać to na palcach, uszach. Złoto brudzi skórę na czarno-zielono, za każdym razem potwierdzają to moje badania. Nie słuchajcie głupot, nie ma mowy o podróbkach czy problemach z wątrobą

Odnośnik do komentarza
Gość Asathina

Witam
Mi złoto brudzi skórę od dziecka u mnie jest dziwny przejaw jak noszę pierścionki czy kolczyki nie ma na skórze żadnego śladu ale jeżeli porę np o skórę na dłoni wtedy barwi na czarno( tak rozpoznaje czy to co kupuje jest złoto ;) nie jestem na nic chora, osłabiona czy coś mi dolega morfologia i inne badania zawsze miałam doskonale. Zatem dlaczego zloto zmienia kolor mojej skóry na sny ??

Odnośnik do komentarza

Złoto brudzi w czasie gdy zaniedbany swój organizm. Mało pokarmu bogatego w witaminy i mineraly no i oczywiście szybki tryb zycia co często prowadzi do anemi. Jemy byle co aby tylko zapchac żołądek. Jeżeli któraś z was ma wątpliwości czy to jest prawda to w momecie gdy zauważcie zabrudzenia na placu od pierścionka czy obrączki wystarczy stanąć przed lusterkiem i obrączka przeciągnąć sobie po policzku... Przez kilka dni pobrać jakieś witaminy np. takie dla kobiet w ciąży lub samo żelazo i do tego cos z grupy B. Po kilku dniach znowu rysujemy złotem po policzku. Jeżeli nie zostaje ślad to wszystko jest ok a gdy to nie pomogło trzeba zrobić sobie całą morfologie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...