Skocz do zawartości
Forum

Stłuszczenie trzustki


tasikk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rozmawialam z tesciowa...mowila ze ostatnio miala straszne bole brzucha, wybrala sie do lekarza i sie okazalo ze ma wlasnie stłuszczenie trzustki, trzustke hyperechogenna i cos jeszcze mowila o stluszczeniu watroby....Za duzo nie chciala powiedziec a ja siedze teraz i sie martwie...Szukalam jakis artykulow ale niestety za bardzo na nic nie natrafilam...Niestety ale z tesciowej wiecej nie moglam wyciagnac co z nia dokladnie jest...Zawsze myslalam ze stluszczenie wystepuje u osob z nadwaga (ona jest chudzinka), ze problemy z watroba od picia (nie pije), odzywia sie w miare dobrze, je duzo warzyw (na parze, zupy-nie zabielane), nie jada zbyt tlusto tzn. nie bardziej niz przecietna osoba...
Czy ktos moglby mi wytlumaczyc od czego u niej takie schorzenie, i co najwazniejsze-czy jest sie czym martwic? Czy to cos powaznego? Z gory dziekuje :)

Odnośnik do komentarza

Stłuszczenie trzustki to nic innego jak cholesterol. Stłuszczenie jest efektem złego odżywiania się i nie koniecznie w ostatnim czasie. Domyślam się, że teściowa jest po pięćdziesiątce więc długo pracowała na to stłuszczenie. Jedzenie tłustych pokarmów typu boczek, mortadela, tłuste kotlety, słodycze to bomba cholesterolowa, która odkłada się nie tylko w tętnicach ale i w wątrobie i na trzustce.
Jeśli nie ma problemów z żołądkiem to niech jada wymiatacze cholesterolu ... czyli brokuły na parze, paprykę, kapustę kiszoną, otręby, pieczywo wieloziarniste. I co ważne 3 litry wody niegazowanej dziennie. Tłuste ryby, które mają kwasy omega 3 i 6 także świetnie wymiatają cholesterol.
Teściowa musi zapomnieć o wieprzowinie, wołowinie czy kaczuszkach. Zalecam kurczęta, indyka i mięso z królika.
Zalecam wizytę u gastrologa, który zleci odpowiednie badania i poszuka przyczyny bólu.

Odnośnik do komentarza

Większych głupot, jakie tutaj wyczytałam dawno juz nie widziałam.
Cholesterol nie bierze się z tłustych pokarmów, podobnie jak tkanka tłuszczowa nie powstaje z tłuszczu.
Stłuszczenie wątroby, czy otłuszczenie trzustki to zawsze ten sam sprawca. WEGLOWODANY! Szczególnie FRUKTOZA, która znajduje sie nie tylko w owocach, ale także w sacharozie (55%), czy syropie fruktozowo-glukozowy, który obecnie jest wszędobylski: wszystkie wyroby cukiernicze, a nawet wyroby wędliniarskie.
Dla zobrazowania o czym piszę polecam poczytać o tuczu przymusowym drobiu wodnego (kaczki, gęsi) na stłuszczenie wątroby. I wszystko stanie sięjasne :-)
I bardzo prosze nie obwiniać cholesterolu za całe zło tego świata, bo to własnie cholesterol daje nam możliwość życia, długowieczności i sprawności intelektualnej. Przydałoby sie poczytać "Fizjologie człowieka" ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...