Skocz do zawartości
Forum

Usunięcie guzków tarczycy przy operacji i wycięciu guzka piersi


Gość AnielkA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od 2 lat mam problem z tarczycą. Wszystkie hormony są w normie..
Tarczyca jest powiększona.. Na początku był jeden mały guzek, a teraz jest ich 6, największy w na granicy cieśni i prawego płata 2cm..Są też torbiele.. Po zbadaniu (biopsja) dwóch z nich wykazało, że są w nich komórki oksyfilne i są objęte chorobą hashimoto... Pozostała część tarczycy nie jest nią objęta..Guzki ciągle się powiększają.. W ciągu nie całego roku urosły o 1 cm.. Boję się..
Za niedługo będę mieć operacje piersi i wycinanego guzka.. Chirurg mówiąc mu o problemach z tarczycą tez utwierdził mnie żeby usunąć. Myślę żeby udać się do dobrego endokrynologa prywatnie i po prosić o skierowanie do chirurga na usunięcie tarczycy.. Czy zrobię dobrze ??

Odnośnik do komentarza

Witaj Anielko,

Jesli guzki rosną to nie ma na co czekac, tylko trzeba działac. Najlepiej usunąć. Moja teściowa jest bardzo zadowolona, że po wielu latach namówiliśmy ją na operacje i teraz znacznie podniósł sie jej komfort życia. A skoro masz tylko 20 lat to szkoda zmarnować czas na martwienie się tymi guzkami, lepiej usunąc i zapomnieć. Oczywiście nie zapominac o wizytach kontrolnych.

Troszkę Cię teraz porozcinają, skoro masz tez wycinanego guzka z piersi, ale wszystko w dobrej wierze, żeby było lepiej i na pewno będzie.

Pozdrawiam gorąco!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...