Skocz do zawartości
Forum

Bezoperacyjne leczenie zaćmy


Gość magdak

Rekomendowane odpowiedzi

W większości przyjęte jest, że powinno się jak najszybciej wykonać operację. Ja przed podjęciem decyzji szukałam informacji w necie, mogę polecić leczeniezacmy.pl jest tam dużo konkretnych wskazówek. W ostateczności pozostaje wizyta u trzeciego specjalisty. Może są przypadki, gdzie wskazane jest wstrzymywanie operacji.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Jedynym skutecznym leczeniem zaćmy jest leczenie operacyjne. Obecnie najczęściej stosowaną techniką jest fakoemulsyfikacja, czyli rozdrobnienie soczewki na mniejsze fragmenty przy pomocy ultradźwięków, odessanie ich z oka, a następnie wszczepienie zwijalnej soczewki, która ulega rozwinięciu w oku. Ze względu na stosowanie małego cięcia metoda charakteryzuje się szybką rehabilitacją wzrokową. Proszę zatem skonsultować się z drugim lekarzem okulistą, który oceni czy na pewno strategia farmakologicznego leczenia jest prawidłowa!

Odnośnik do komentarza

Mi też się wydaje, że zabieg operacyjny będzie najbardziej skuteczny w leczeniu zaćmy. Obecnie najnowocześniejszą metodą usunięcia zaćmy jest metoda z zastosowaniem lasera femtosekundowego. W Polsce wprowadził ją prof. Jerzy Szaflik, który jest w czołówce europejskich chirurgów wykorzystujących właśnie ten laser do operacji zaćmy. Na pewno warto wybrać się na konsultację do tak wybitnego specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Gość 65Jagusia

Witam, jeśli zdecydujesz się na zabieg to serdecznie polecam klinikę One Day Clinic, w której bez szybko i profesjonalnie pozbędziesz się problemu. Z doświadczenia wiem, że nie ma co zwlekać z zaćmą tylko się pozbyć jej jak najszybciej. Super miła atmosfera i lekarz prowadzący zabieg. Dodatkowo refundacja z NFZ oraz transport i nocleg na miejscu. Polecam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Gość amanda72912

Powiedzcie mi, czy podczas zaćmy również nosi się okulary czy niezbyt one dają jakąś pomoc? Pytam, bo właśnie interesuje się tematem zaćmy i zależy mi na tym, aby zdobyć jak najwięcej informacji. Wiem też, że szukać ich mogę bezpośrednio w klinice https://blikpol.pl/operacja-zacmy więc liczę na ich świetną pomoc, doświadczenie oraz dobrą cenę.

Odnośnik do komentarza

Nie ma opcji, by wyleczyć zaćmę bez operacji, ja poszłam do dr Nowosielskiej, która poleciła mi szybko zdecydować się na zabieg. Pozbyłam się zaćmy, a przy okazji zabiegu prywatnego można wybrać rodzaj soczewki, przy okazji poprawić sobie wzrok. To lepsza sprawa niż korzystanie z leczenia na NFZ.

Odnośnik do komentarza
Gość Pacjent 62l

Miałem zaćmę na jednym oku że nic już nie widziałem. W Optegrze wykonano mi badania za które zapłaciłem 1000zł. Po konsultacjach okazało się że nie kwalifikuję się do operacji u nich tylko odesłali do państwowej służby zdrowia. Miało być szybko a okazało się że zmarnowałem tylko czas i pieniądze których jak wiadomo nikt nie zwróci. Zapisałem się do szpitala praskiego. Znowu wszystkie badania od początku. Czekałem znowu rok na operację bo kiedyś kolejki były dłuższe. Jednak opłacało się czekać. Operacja udała się i mam standardową soczewkę. Po tej operacji druga operacja na drugim oku. Teraz mam ostrość widzenia jakbym miał 30 lat. Niesamowite wręcz. Tą drogą jeszcze raz dziękuję lekarzom za uratowanie wzroku.

Odnośnik do komentarza

no moim zdaniem jednak nie ma co sie bawić w bezoperacyjne leczenie. Moim zdaniem w Krakowie w Optegrze dobrze leczą zaćmę. Ja się tam wybrałam z moją mamą i tak dobrej opieki to nie miałaby chyba nigdzie indziej! jesteśy bardzo zadowolone - bardzo sprawnie i bezpiecznie

Odnośnik do komentarza

Najskuteczniejszym leczeniem jest zabieg - właściwie usuwanie chirurgiczne to jedyny sposób, by się pozbyc zaćmy. Ja miałam taki zabieg w https://instytutoka.pl/, operacja trwałą 15 min w znieczuleniu miejscowym i nic nie bolało. Zgłosiłam się szybko, więc zabie był skuteczny i bez powikłań.

Odnośnik do komentarza

Tak się składa, że terminy "operacja", "NFZ" i "najszybciej" wzajemnie się wykluczają. I chociaż jest to przykre, a leczenie prywatne nie kosztuje mało, to jeśli na szali jest utrata wzroku, to jednak sprzedałbym chyba nerkę żeby widzieć. Bez wzroku nie ma po co żyć.

W Polsce największym autorytetem w leczeniu zaćmy jest profesor Grabska-Liberek, która pracuje w klinice Libermedic w Warszawie. I tam bym zadzwonił a później pojechał w pierwszej kolejności. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...