Skocz do zawartości
Forum

Nerwowość i wymioty u mamy podczas menopauzy


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama, ma 55 lat, waży jakieś 54 kg (+/-), przechodzi menopauzę już od roku, ostatnimi czasy dzieją się z nią dziwne rzeczy. Stała się nerwowa, za kazdym razem gdy jest sama w domu zamyka drzwi na klucz, czego wcześniej nie robiła. Coraz częściej się zdarza, że ma odruchy wymiotne. Ostatnio siedząc na krześle zaczęła się chwiac na boki, podeszłam i wzyglądał jak by była pod wpływem alkoholu (oczywiście nie była), gdy wstała kolana sie pod nią uginały, szła jak omdlała, mówiła od rzeczy ledwo co otwierając usta, jak po alkoholu. Kiedy zadawałam jej pytanie, odpowiadała jak by na jakieś zupełnie inne.
Taka sytuacja już kilkakrotnie miała miejsce, nie wiem co sie dzieje, coraz bardziej zaczynam się o nią martwić.
Zmusiłam ją by poszła do lekarza, on zlecił jej badanie krwi i moczu, ale okazało się ze wszystko jest w normie.

W dodatku nie chce z nikim na ten temat rozmawiać i udaje że nic sie nie dzieje mówiąc, że nic jej nie jest, albo że sie czymś zatruła jak jadła... i taka z nią rozmowa.
Wszystkie objawy które opisałam udało mi się zaobserwować.

Proszę o pomoc.
Karolina

Odnośnik do komentarza

ile mama ma wzrostu? nerwowość może wynikac z menopauzy, wymioty także może ma za silne leki, ale waga jest istotna moze jest zbyt szczupła?? moze sie odchudza?? ile ma wzrostu i czy bierze jakies leki?? zatrucie nie objawia się w taki sposób moim zdaniem albo ma za silne leki przy menopauzie albo bierze jakies leki na depresje czy cos i stad taki stan, ostatecznie ejsli jest wysoka a ma niska wage moze ma bulimie stad wymioty?

Odnośnik do komentarza

no tak, faktycznie am cholesterol,

Możliwe skutki uboczne: Najczęściej obserwowano zaparcia, wzdęcia, niestrawność, bóle brzucha, ból głowy, nudności, bóle mięśniowe, biegunkę, bezsenność, osłabienie.

Ale bierze je już dosyć długo więc, dopiero teraz skutki uboczne by wystapiły?

Odnośnik do komentarza

wysoki cholesterol jest jedną z przyczyn miażdżycy, która może zaatakować naczynia będące w w sercu czy mózgu i stąd to dziwne zachowanie mamy. Ponieważ zły cholesterol osadza się na tętnicach zmniejszających i światło przez co zmniejsza się ilość krwi która dociera do mózgu. Najlepiej by było gdyby mama dostała skierowanie do kardiologa, który powie jak i co ma zrobić. A na razie może warto było by zmienić dietę na taką która zwiera mało złego cholesterolu.

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem powinna pojsc do kardiologa zeby zbadac serce i dowiedziec sie czy ma nadal brac ten lek i do ginekologa aby przebadal ja jeszcze raz i dal lek na menopauze jesli faktyczmnie ja przechodzi

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina 90

Witam
Dlugo nie pisałam. Zaczeliśmy jeździć z mamą po lekarzach, zaczęło sie od psychiatry skończyło na neurochirurgu...
Nikt niestety nie miał racji... Mama ma złośliwego guz mózgu i to dużych rozmiarów... w srode ma operacje, prosze trzymajcie kciuki za jej powodzenie...

Odnośnik do komentarza

Karolina bardzo Ci współczuje nie chce sobie nawet myslec co w tej chwili czujesz Ty, Twoja Rodzina i mama ale wiedz jedno - jesli lekarza biorą się za operację, to znaczy że jest spora szansa zeby pozbyc sie cholerstwa, a tego życze Twojej mamie z całego serca. Twoja mama jest młoda na pewno bedzie walczyła wazne zeby sie motywowac nawzajem i myslec optymistycznie zeby nie popasc w melancholie bo pamietaj ze sila wychodzi z psychiki i to ją trzeba napędzac. Będziemy trzymać kciuki koniecznie napisz czy wszystko w porządku!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...