Skocz do zawartości
Forum

Zaczerwieniona, sucha i piekąca skóra a uczulenie na nikiel


Gość ewelinaaa5316

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ewelinaaa5316

Witam ;). Piszę, bo od dłuższego czasu mam duże problemy ze skórą. Od około pół roku moja skóra na około nosa schodzi w 'płatkach' i jest bardzo sucha i piecze. Oprócz tego od ok 2-3 mies. zaczęłam mieć problemy z pozostałymi częściami ciała a mianowicie z oczami, okolicami ust i pachwinami. Pojawia się też zaczerwienienie. Żeby to załagodzić musze smarować twarz kilka razy dziennie a i to mi nie pomaga. Na początku używałam zwykłych kremów nawilżających, później zaczęłam smarować się kremem a******, który mi też nie pomógł, więc poszłam do lekarza z pyt co to może być. Lekarz powiedział mi że to egzema i przepisał mi maść z parafiną i coś w rodzaju żelu pod prysznic, bo najsuchszą twarz mam po jej myciu. Mój problem polega na tym że ta 'kuracja' mi nie pomaga. Czytałam trochę na internecie i z tąd moje pytanie, czy to może być uczulenie na nikiel? Dopiero po przeczytaniu kilku informacji o tej alergii uświadomiłam sobie, że to mogłoby być to. Usta mam zaczerwienione i bardzo teraz mne pieką/ bolą, i skojarzyłam fakt, że gdy noszę spodnie z metalowym guzikiem to skóra mi twardnieje i wysusza się na brzuchu (tak jakby była zadrapana). Czasem też dzieje się tak na klatce piersiowej. Dodatkowo ostatnio musiałam wyjąć kolczyk z ucha, który zrobiłam pół roku temu, bo zaczął boleć i ropieć. Proszę o jakąś poradę, bo już z tym nie wytrzymuje. Jedyne co mogłabym jeszcze teraz dodać, to że musze smarować resztę ciała bardzo często, bo szybko się wysusza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...