Skocz do zawartości
Forum

Oparzenia drugiego stopnia


Gość Hola

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio miałam bardzo niefartowną sytuację, mianowicie smażyłam kotlety i kot podszedł mi pod nogi. Potknęłam się o niego i wpadłam rękami na patelnię, na której smażyłam kotlety. Patelnie stała na palniku więc tłuszcz był strasznie gorący. Strasznie poparzyłam sobie ręce, mąż od razu zawiózł mnie na pogotowie, bo moje dłonie wyglądały koszmarnie. Na pogotowiu okazało się, że mam oparzenia drugiego stopnie. I tu moje pytanie jak długo mogą goić się takie oparzenia oraz czy zostaną po nich blizny?
Pozdrawiam H

Odnośnik do komentarza

wątek troche stary ale napisze mimo wszytsko , takie rany po oparzeniu tłuszczem długo sie goją , mi też podczas smażenia wylał sie tłuszcz na rękę , a w sumie czesć mi chlapnęła na dłoń , do tego stopnia ,ze nie mogłam normalnie funkcjonować . Przy oparzeniu drugiego stopnia pewnie dostałaś opatrunek z azotanem srebra , potem trzeba isc do kontroli po paru dniach zobaczyc czy rana goi sie prawidłowo . Mi np , przekłuwali pęcherze , które sie zrobiły , dali nowy opatrunek . Potem znów do kontroli . generalnie musiałam smarować to jakąś maścią przyspieszającą gojenie i nie pzostawiającą blizn. Bardzo pomocny w tym przypadku okazał się prontosan . To jest taki żel , który jest m.in . na oparzenia właśnie drugiego stopnia .

Odnośnik do komentarza
Gość Paticzka

A prontosan to pomocny jest na gojenie się ran. Przy okazji tego jak mój syn zaliczył wielką wywrotkę na rowerze na wyjeździe, Pani w aptece dała nam ten żel i szczerze mówiąc teraz zawsze go mam pod ręką. Chłopak nie płakał, rana zdezynfekowana i w miare szybko i ładnie sie zagoiła.

Odnośnik do komentarza

ja współczuje tego oparzenia olejem , to jest masakra , potem ból , nic nie pomaga , woda to tylko na chwilę ale jakies okłady to katastrofa . ja np miałam wrażenie ,ze wszytsko mi sie grzeje od środka i czułam już parzenie nie tylko na powierzchni skóry ale równiez od wewnątrz . w jakis tam sposób potem woda reaguje z cząsteczkami tłuszczu . A co do prontosanu to ja go używałam akurat do oparzenia I stopnia . niedawno zakupiłam więc przy powazniejszych sytuacjach nie miałam okazji ;)

Odnośnik do komentarza
Gość karmindeste

Na stronie jest opisane co najlepiej jest zastosować na takie poparzenia:
https://cafesenior.pl/poparzenia-termiczne-i-i-ii-stopnia/

Oparzoną powierzchnię skóry należy chłodzić pod bieżącą chłodną wodą przez 15-20 minut, jeśli to nie jest możliwe – pod chłodnym opatrunkiem żelowym. Schładzanie skóry zmniejsza ryzyko wystąpienia opuchnięcia czy rozwinięcia się pęcherzy. Nie przykładamy lodu!

Lód sam w sobie może byc bardzo groźny bo może spowodować dodatkowo odmrożenia. A tego raczej nie chcielibyśmy.

Jesli oparzenie jest poważne to trzeba niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Mój sąsiad oparzył się gorącym oleje, który rozlał mu się na całą nogę. Chłodził miejsce oparzenie dość długo a później miał specjalne opatrunki żelowe, antybiotyk i dwie maści do smarowania. Wydał sporo na proces całego leczenia. U mnie jak do tej pory oparzenia były niegroźne i w zasadzie wystarczał żel help4skin, który szybko schładzał i działał przeciwbólowo. Myślę, że trzeba zwracać uwagę na to by na skórze nie pozostawały blizny i starać się szukać najlepszych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza

Na oparzenia I stopnia gdzie nie doszło do uszkodzenia skóry (nie ma otwartych ran) to jak najbardziej Octenicare pomoże. Nie miałam aż takiej przygody z gorącym tłuszczem ale poparzyłam się wrzątkiem. Zaraz polałam chłodną wodą a potem posmarowałam tym kremem. Było mocno czerwone, piekło ale zagoiło się ładnie i żadnej blizny nie mam. Ten krem na pewno dużo pomógł. Bo łagodził szybko. 

Odnośnik do komentarza
Gość Anna Walowska
W dniu 16.07.2022 o 14:56, Gość Domel napisał:

znajomy lekarz polecał mi Contractubex , najlepiej w żelu bo najłatwiej to posmarować i kilka miesięcy zeszło, ale blizna naprawdę mało widoczna

ja stosowałam i faktycznie bardzo dobrze działa

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...