Skocz do zawartości
Forum

Autoimmunologiczne zapalenie wątroby


sindy81

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, ponieważ u szwagierki stwierdzono właśnie tę chorobę. obecnie jest w szpitalu. Skąd mogła sie tym zarazić jak długo trwa leczenie? Czy można się zarazić od niej np. podczas odwiedzin? Jest na oddziale zakaźnym ale z tego co wiem mozna odwiedzać... Wszystko było dobrze, nagle u niej to stwierdzono nie mam pojęcia skąd to się wzięło...

Odnośnik do komentarza

Sama choruje na AIH od 3 miesięcy i też leżałam na zakaźnym. Objawy są zbliżone do zapalenia wirusowego, tylko szczegółowe badania i biopsja może potwierdzić lub wykluczyć AIH. Twojej szwagierce potrzeba teraz wsparcia, szczególnie gdy zacznie terapię sterydami i przede wszystkim dobry lekarz prowadzący...

Odnośnik do komentarza

To właśnie one zblokują przeciwciała które niszczą komórki wątroby. Sama miałam Alat /asp powyżej 2000 przy normie do 35 i gdyby nie sterydy najprawdopodobniej nie poprawiłoby mi się :) A tak ogólnie to najczęściej podawany jest Dexaven lub Encorton, później jeżeli stan zdrowia na to pozwala to dawki sa ograniczane do podtrzymującej oraz wprowadzana immunosupresja np. Imuran. Co do pogorszenia zdrowia- na jedno pomagają a na inne szkodzą. U mnie jest póki co pół na pół tzn. zatrzymywanie wody w organizmie, oraz bóle stawów podobne do reumatycznych lub przy grypie.

Odnośnik do komentarza

Witam, trafiłem tutaj przez szukanie informacji w zakresie wątroby. Konkretnie chodzi mi o objawy chorej wątroby z czym prawdopodobnie mam teraz doczynienia. Sprawa wygląda tak, że odczuwam w miejscu w którym znajduje się wątroba ból. Ból ten pojawił się dokładnie 2 miesiące temu, od tamtej pory towarzyszy mi nieregularnie i atakuje z nienacka. Czasem jest tak silny, że muszę usiąść lub położyć się na chwilę na boku bo po prostu nie daje rady. Trafiłem tutaj do was po tym jak przeczytałem, że takie objawy to mogą się pojawiać gdy z wątrobą jest już bardzo źle... czy w przypadku autoimmunologicznego wątroby może dojść do takich objawów? Nie wiem gdzie szukać już i jak diagnozować ogólny ból w tym miejscu. Czy jedynym rozwiązaniem będzie tutaj jednak wizyta u specjalisty?

Odnośnik do komentarza

Ból spowodowany pęcherzykiem raczej nie atakuje znienacka, tylko po zjedzeniu, szczególnie czegoś smażonego, tłustego, ale przy stanach przewlekłych może wystąpić nawet po lekkim, ale obfitszym posiłku i nie jest chwilowy. Ja czułam tępy ból obejmujący jamę brzuszną nawet po zjedzeniu na obiad ryżu z gotowanym mięsem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...