Skocz do zawartości
Forum

Normy cukru we krwi


Gość hipka99

Rekomendowane odpowiedzi

Glikemia na czczo powinna być poniżej 100. Radziłabym wykonać jeszcze test doustnego obciążenia glukozą. Istotne, by pamiętać, że na czczo oznacza bycie bez posiłku czy napojów słodzonych przez 8 godzin przed badaniem. Nie należy bagatelizować tego wyniku, gdyż dwukrotne stwierdzenie poziomu glukozy na czczo w przedziale 100-125 oznacza stan przedcukrzycowy.

Odnośnik do komentarza

ja miałam rano pobieraną krew więc byłam na czczo nie jadłam ani nie piłam dłużej niż 8 godzin bo ostatni raz było to na kolacji ok. 19-20, wiec dziekuje za odpowiedz zwroce na to uwage i bede chciala jeszcze raz powtorzyc badanie, chociaż mój lekarz mówi, że nie ma potrzeby

Odnośnik do komentarza

111 to górna granica normy, w UK wynosi 126 (w przeliczeniu jednostek) dolna granica to 70, przy poziomie do 144 winno się regulować dieta czyli eliminacja słodkich napoi, słodyczy w szczególności ciastek przemysłowych i cukierków; części owoców, gotowanej kapusty i marchewki etc etc oraz zmiana w wysiłku fizycznym - co najmniej jeden spacer dl 3,2 km dziennie i nieprzerwanie dla regulacji pracy organów, więcej ruchu i sportu; powyżej 145 lekarz i tabletki, jeśli mimo zmian trybu życia i tabletek poziom cukru wciąż utrzymuje się wysoki przechodzi się na insulinę. Im szybciej człowiek się tym zajmie tym lepiej, badanie poziomu cukru ubezpieczonym darmo, płatne to chyba 10 złotych w każdej przychodni, warto sprawdzać - są 2 pomiary dla wiedzy na czczo i 2 godziny po posiłku. jam się zaniedbał zajęty praca i obowiązkami i odkryłem cukrzyce na poziomie 530, za późno, stałem się wrakiem ludzkim w wieku 41 lat

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...