Skocz do zawartości
Forum

Nagły i promieniujący ból pleców a rwa kulszowa


muszka19

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka =**
mam pytanie dotyczące mojej mamy, bo parę razy się zdarzyło, że złapał ją taki dziwny ból pleców, na samym dole i tak promieniował aż na tylną część ud. Ja się smiałam, że ją skurcz po prostu złapał, ale to powtórzyło się jeszcze później i przy okazji jak była u lekarza to powiedział jej, że to może być rwa kulszowa. Co to jest i jak to się leczy? Czy może miec na to wpływ fakt, że moja mama ma problemy z kręgosłupem? Kiedyś chodziła nawet na jakąś rehabilitację czy coś, ale nie pamiętam dokładnie na co konkretnie się skarżyła. Co o tym myślicie to może być ta rwa jeśli tak to jakie badania zrobić żeby mieć pewność? i co najważniejsze, co zrobić, żeby ten ból nie wracał???????
muszka

Odnośnik do komentarza

Rwa kulszowa to zespół objawów wynikający z podrażnienia nerwów wychodzących z dolnej części kręgosłupa. Najczęstszą przyczyną jest dyskopatia, czyli schorzenia dotyczące krążka międzykręgowego, więc jeżeli Pani mama ma problemy z kręgosłupem, najprawdopodobniej to jest przyczyna jej dolegliwości. W trakcie bólu podaje się leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, a także rozluźniające mięśnie. Istotna w zapobieganiu atakom jest właściwa rehabilitacja, dlatego radzę konsultację u specjalisty, celem wyboru optymalnej metody leczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...