Skocz do zawartości
Forum

Normy ciśnienia krwi


sindy81

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama niskie ciśnienie a przynajmniej tak mówi, bo ma wymówke, żeby pić kilka bardzo mocnych kaw dziennie. Ona jest chyba uzalezniona od kawy. Dla mnie kawa jest obrzydliwa. Nie wiem, co ludzie w niej widzą. A mamy w domu taki ciśnieniomierz na nadgarstek zakładany to czasem sobie mierzę ciśnienie i wychodzi mi 110/60. Czy jeśli norma pierwszego to 120 to powinnam iść do lekarza, jak mam tylko 110?

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego, jak Pani siostra się czuje przy takim ciśnieniu. Jest to niskie ciśnienie, idealne byłoby 120/70, ale jeżeli nie towarzyszą mu niepokojące objawy, nie jest to powód do zmartwienia. Na pewno istotne jest picie odpowiedniej ilości płynów, by wypełnić łożysko naczyniowe (średnio ok.2-3l dziennie, choć zależy to od wielu czynników, m.in temperatury na zewnątrz). Oczywiście, jak w przypadku każdej osoby, ważny jest regularny wysiłek fizyczny. Gdyby pojawiły się niepokojące objawy, np. nadmierna senność, męczliwość, omdlenia, radzę skonsultować się raz jeszcze z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Ciśnienie wzorowe to 120/80 ale ogólnie mówi się ze norma tego pierwszego to tyle ile lat jak masz koło 18-25 to ta 120/80 powinna być ale jak masz 70 lat to 170 może być i nie ma tragedii jak 46 lat to koło 140-150 itd
Poza tym każdy też inaczej reaguje na ciśnienie moja babcia mając 280 czuła się w miarę dobrze chodziła jeszcze robiła sobie jedzenie gdzie na pogotowiu pytali jakim cudem wgl wstała z łóżka przy takim ciśnieniu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...