Forum Zdrowie

Wycinanie migdałków u dorosłej osoby

sindy81

sindy81

Moja 17 letnia siostra cały czas ma nawroty anginy raz nawet miała mononukleozę. Lekarz ostatnio stwierdził, że prawdopodobnie trzeba będzie wycinać migdałki. Bardzo się zdziwiłam, bo myslałam, że migdałki wycina się tylko u dzieci ale nie u praktycznie dorosłych osób. Myślicie, że to bezpieczne? Powinna poddac się zabiegowi? Czy są jakieś skutki, które moga coś zmienić po takim zabiegu? Np. zmiana głosu itp.? Doradźcie :-P

19 sindy81 Kobieta, 33 lata, Katowice

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ciekawska20

ciekawska20

Rzeczywiście najczęściej migdałki wycina się u dzieci. U dorosłych taka operacja jest obciążona powazniejszymi konsekwencjami. Mozna bowiem uszkodzić struny głosowe. Warto jednak zaryzykowac, oddac się w ręce najlepszych lekarzy, jakich uda się znaleźć i pozbyć się problemów z anginą raz na zawsze.

--

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

10 ciekawska20 Kobieta, 32 lata, Wrocław
muszka19

muszka19

ja bym sie niezgodziła ponoc po nieudanym zabiegu mozna mowic jak terminator po co ryzykowac tyle lat przezyla z migdalkami to moze zyc dalej musi bardziej dbac o siebie ale zeby od razu wycinac?? ja bym nie chciala...!!!!!!!!!!

18 muszka19 Kobieta, 22 lata, Katowice
~Guga23

~Guga23

chyba skoro lekarz jej zalecił to chyba wiedział co robi...

Sonia

Sonia

znam kogos kto mial wycinane migdałki bedac dorosłą osobą i wszystko jest ok, jesli lekarz proponuje zgodz sie na pewno nie zmieni Ci sie glos jakos diametralnie zeby byl nie do poznania...

--

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

132 sonia Kobieta, 29 lat, Radom