Skocz do zawartości
Forum

Spuchnięte stopy przy cukrzycy


Gość Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Moja matka choruje na cukrzycę, którą wykryto miesiąc temu. Ma 86lat, przed dwoma laty przeszła zawał serca. Po szpitalu lekarz zlecił nie insulinę a tabletki...(czy słusznie- nie wiem).
Obecnie ma mocno spuchnięte nogi,szczególnie stopy a kończąc w okolicach kolan. Lekarz nie bardzo może pomóc. Czy jest tu jakiś specjalista który widziałby ratunek na chore stopy? Zmiana tabletek nic nie dała, nie widać najmniejszej poprawy-wręcz odwrotnie. Są trudności z chodzeniem.
Bardzo proszę o pomoc, jeśli to możliwe.

Odnośnik do komentarza

spuchniete stopy mogą sugerować zakrzepicę żył albo jakiś inny problem z żyłami. Nie chce Cię straszyć, ale u mnie w rodzinie była identyczna sytuacja i okazało się, że to stopa cukrzycowa i konieczna była amputacja. Musi pokazać to lekarzowi bo wiesz, że jak się zrobi zakrzep w żyle i dojdzie do serca to moze je "zatkać"? Idźcie jak najszybciej do lekarza niech to zobaczy jesli to cos z zylami to konieczne sa zastrzyki w brzuch na rozrzedzenie krwi

Odnośnik do komentarza

to może być to ale opuchlizna moze tez sugerowac ze zatrzymala sie woda w organizmie i uciska na stopy. Nie powinno sie` w takiej sytuacji chodzic tylko lezec z uniesionymi nogami do gory, np. polozonymi na poduszce aby byly wyrzej niz biodra ale i tak musicie isc do lekarza bo to bardzo powazna sprawa

Odnośnik do komentarza

Obrzęki kończyn dolnych, szczególnie jeśli wystąpują symetrycznie na obu kończynach, mogą sugerować m.in. niewydolność serca czy też problemy z nerkami(duży białkomocz). Skoro Pana mama przeszła zawał serca, prawdopodobna jest ta pierwsza przyczyna. Leczenie musi być dostosowane do wieku i stanu zdrowia Pana mamy i trudno przewidzieć, w jakim stopniu uda się zmniejszyć tę dolegliwość. Radziłabym skonsultować się z kardiologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...