Forum Zdrowie

Przyrośnięte skrzydełka uszu

xsara76

xsara76

Nurtuje mnie jedno pytanie- dlaczego niektórzy ludzie mają skrzydełka uszu przyrośnięte a inni nie?

147 xsara76 Kobieta, 38 lat, przemyśl

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ciekawska20

ciekawska20

To kwestia genetyki.

Tak samo jak jedno mają kręcone a inni proste włosy. Wszystko zapisane jest w kodzie genetycznym.

--

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

10 ciekawska20 Kobieta, 32 lata, Wrocław
Lek. Anna Syrkiewicz

Lek. Anna Syrkiewicz

Odpowiedź eksperta

Rzeczywiście jest to uwarunkowane genetycznie. Przyrośnięcie do głowy płatków małżowin usznych jest cechą recesywną, w związku z czym u większości ludzi obserwuje się wolne "skrzydełka" uszu.

41 lek-anna-syrkiewicz Kobieta, 30 lat, Warszawa
sindy81

sindy81

niektorzy maja w ogole takie troche zdeformowane uszy mysle ze po prostu tak maja ale slyszalam, ze np. odstające uszy u dzieci sa wynikiem tego jak rodzice źle kłada i zawija im się uszko i tak śpia na przygniecionym uchu

19 sindy81 Kobieta, 33 lata, Katowice
muszka19

muszka19

przeciez dzieci to nie słonie jak im sie moze odwinac ucho ze az je zgniota? przeciez jak kladziesz dziecko to widzisz jak lezy poza tym kladziesz na plecy a jak sie przekreci to i tak co chwile nie bedziesz sprawdzac. nie wierze w to!!

18 muszka19 Kobieta, 22 lata, Katowice
fijolek

fijolek

xsara76 przyrosnięte płatki to geny recesywne, czyli takie bez siły przebicia. Dopiero jak oboje rodzice mają ten gen to moga przekazac dziecku taką cechę.

--

Love, laugh and live! :)

9 fijolek Kobieta, 28 lat, Łódź
dadaaria

dadaaria

ja tez słyszałam ot ym zeby uwazac jak sie dzieci kladzie - moze to ma wplyw jak sie ucho zawinie wystarczy ze kawaleczek sie zawinie i juz bedzie odstawalo bo przeciez z wiekiem rosnie

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 27 lat, gdzieś pod Wawą
xsara76

xsara76

Ok -już wszystko wiem!
Dzięki wszystkim za zainteresowanie.
Pozdrawiam.

147 xsara76 Kobieta, 38 lat, przemyśl