Skocz do zawartości
Forum

Domowe sposoby na żylaki


Gość Hula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam 27 lat i zuważyłam ostatnio, że na nogach są zauważalne żyły. Prześwitują przez skóre. Moja mama i babcia mają żylaki, czy to może być ich początek? Jeżeli tak to jak sobie z nimi radzić? Może są jakieś domowe sposoby na przeciwdziałanie żylakom?

Odnośnik do komentarza

Od kilkudziesięciu lat mam bardzo widoczne żyły na nogach i bardzo bolą i nie wiem co zrobić ? Dodam że to jest raczej od noworodka bo jest to genetyczne po babci bo każda kobieta w mojej rodzinie to mam i wiele kobiet z tego powodu umarła. Nie chciałabym umierać tym bardziej że mam dopiero 22 lata. Co z tym zrobić ? Dodam że ważę 46 kg i NIE jestem w ciąży.

Odnośnik do komentarza

Mam dal was zla wiadomosc. Nie ma lekarstwa na ZYLAKI.
Co to sa zylaki - zylaki powstaja wtedy kiedy macie uszkodzone zastawki w zylach. jAK SPOJRZYCIE NA ZYLE- przypomina ona dluuuuga rurke, w tej rurce sa zastawki - zastawki sa poto aby transportowac krew wyzej .
Jak to dziala - serce pompuje krew. na zasadzie pompy - skurcz- rozkurcz-skurcz-rozkurcz.
W MOMENCIE SKURCZU krew jest pompowana- zastwki w zylach sie otwieraja krep rzeplywa. W momencie rozkurczy krew powinna sie cofnac ale sie nie cofa bo zastawki sie zamykaja , nastepnie znow nastepuje skorcz i krew jest wypychana na kolejny poziom.

uszkodzenie zastawek powoduje zwiekszenie cisnienia na danym odcinku zylnym i tak zwane ZYLAKI.

NIE MA NA TO LEKARSTWA- jedyny sposob to noszenie ponczoch uciskajacych

sorki ale zadne masci , sole tu nie pomoga- one moga co najwyzej zlagodzic objawy

Odnośnik do komentarza

U mnie na razie pojawiły się pierwsze problemy z krążeniem żylnym, a też mam stosjącą pracę. Pomogła maxi3vena, która zawiera między innymi ruszczyk, który dobrze wpływa na krążenie w nogach. No i więcej ruchu. Przejęłam obowiązek porannego wyprowadzania psa, czyli spacer. Pomogło, bo nogi przestały boleć i nie puchną. Na razie więc chyba żylaki już mi nie grożą.U mnie na razie pojawiły się pierwsze problemy z krążeniem żylnym, a też mam stosjącą pracę. Pomogła maxi3vena, która zawiera między innymi ruszczyk, który dobrze wpływa na krążenie w nogach. No i więcej ruchu. Przejęłam obowiązek porannego wyprowadzania psa, czyli spacer. Pomogło, bo nogi przestały boleć i nie puchną. Na razie więc chyba żylaki już mi nie grożą.

Odnośnik do komentarza

U mnie ginekologicznie jest wszystko w porządku a i tak mam bardzo bolesny okres. Czasami nie do wytrzymania, wtedy biorę wolne w pracy bo tylko leżę. Niedawno kupiłam tabletki, które jako jedyne do tej pory na prawdę pomagają to tabletki vemonis femi, maja działanie rozkurczowe i przeciw bólowe, także w jednej tabletce mam dwa najwalniejsze składniki i już nie łykam kilku leków na raz a zazwyczaj były to od 4 do 6 tabletek na dobę.

Odnośnik do komentarza
Gość juliakisz2

Na mnie masci niestety słabo działają i skutecznie jest działanie od środka. Wolę maxi3vena, wzmacnia żyły, poprawia krążenie i zmniejsza szansę na zastoje w żyłach, pękanie naczynek. To świetny pomysł na profilaktykężylaków.

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz takie problemy z nogami to powinnaś brac coś na wsparcie krążenia. Ja już kika miesiący biorę maxi3vene bo puchły mi nogi i tez mam skłonności do żylaków. Odkąd biorę te tabletki to nogi mi już tak nie puchną No i to tez przeciwdziała zylakom

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich. Poradźcie coś na profilaktykę żylaków kończyn dolnych, na uczucie ciężkich nóg po 12-sto godzinnym dniu pracy. Może być i do smarowania jak i do picia jako napar ziołowy.

Interesują mnie też zioła poprawiające pamięć i koncentrację. Lecytynę znam. Coś innego. Na pewno w bogactwie ziół się znajdzie.

Aktualnie zastanawiam się nad mieszanką ziół na ciężkie nogi Venoherbs https://kredensziolowy.pl/produkt/venoherbs/ Czy ktos może pił te ziola i napisze coś o nich? 

Odnośnik do komentarza

W tak poważnych tematach powinniście zawsze stawiać na skuteczne rozwiązania. Ja mogę Wam zasugerować, byście na pewno zajrzały do https://klinikaflebologii.pl/Zakres-uslug/Zabiegi-chirurgiczne  i tam przeszły odpowiednie zabiegi chirurgiczne na żylaki. Bądźcie świadome, że bagatelizowanie takich problemów może przerodzić się w coś poważniejszego, więc tutaj nie ma co zwlekać.
 

Odnośnik do komentarza

Też od zawsze miałam mocno widoczne żyły na nogach. W rodzinie liczne przypadki żylaków. Z czasem pojawiły się u mnie, z pakietem dolegliwości. Od razu poszłam do specjalisty i podjęłam leczenie. Nauczona doświadczeniami moich bliskich wiedziałam, że nie ma na co czekać. Domowe sposoby? Jako profilaktyka ok, ale nie jako leczenie. O skutecznych sposobach dowiecie się na https://www.kusnierczyk.pl/zylaki/ . Nie ma czego się obawiać na zapas, warto zaufać sprawdzonemu specjaliście. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...