Skocz do zawartości
Forum

Ciągłe przełykanie śliny i pieczenie po zapaleniu migdałków


Gość Krzysiek9126

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek9126

Dzień dobry mam pewien problem miesiąc temu miałem zapalenie migdałków i nie mogłem przełykać miałem kilka antybiotyków ktore mi nie pomagały i lekarz rodziny mi kazał zmienic na U***** i N********* no i po jakimś czasie ustało ale zaczoł się taki problem że musze teraz przełykać śline cał czas jest to dosyć nie komfortowe i męczące co może być tego przyczyna i jeszcze w dodatku pieczenie ?? :(( .Płucze szałwia i pije siemie lniane ale nie pomaga

Odnośnik do komentarza

a może te antybiotyki przesuszyły ci gardło i teraz organizm sam próbuje sobie w ten sposób poradzić. Wiem, ze na receptę można zrobić taki płyn nawilżający z witaminą E i A, moja mama miała taki jak jej po bodajże zapaleniu krtani strasznie gardło się wysuszyło.

Odnośnik do komentarza

Spokojnie. Nie ma niestety konkretnego terminu kiedy ustąpi wyjałowienie czy wysuszenie gardła.
Morfologia z rozmazem, powie lekarzowi ile masz poszczególnych składników krwi czyli ile masz erytrocytów ( czerwone krwinki) ile masz leukocytów ( białe krwinki) i ile masz trombocytów ( płytki krwi) i jeszcze wiele innych. Na podstawie tych badań będzie mógł ustalić co Ci jest i dlaczego masz takie objawy. podwyższenie bądź obniżenie liczby składników morfotycznych krwi może wskazywać na różne dolegliwości czy schorzenia, chociażby np czy jest wirusowe czy bakteryjne.

Odnośnik do komentarza

mój sposób to picie chłodnych napoi ( bo gorące tylko potęgują uczucie wysuszenia) i picie dużej ilości wody mineralnej niegazowanej. Siemie lniane też jest dobre, bo tworzy taką powłoczkę, która chroni przed podrażnieniami i wysuszeniem, ale ja to piłam, o inhalacjach powiem szczerze, że nie słyszałam. Jak przygotować sobie takie siemię lniane jest napisane na opakowaniu.

Odnośnik do komentarza

wiesz z szałwią to może być różnie, z tego co wiem to ma ona właściwości ściągające ( co może pogorszyć stan Twojego gardła) z drugiej strony jako płukanka jest polecana przy zapaleniu migdałków ( bo działa bakteriobójczo). Sama mieszanek bym nie robiła, lepiej kupić w aptece gotowe. Możesz też kupić takie tabletki, sprawdzić je na sobie i są rewelacyjne. Są to tabletki do ssania, takie zielone z porostu islandzkiego. One mają lekkie działanie przeciwzapalne i łagodzą podrażnienia gardła.
Najlepiej to idź do lekarza, bo wiesz przez neta to ci dużo nie pomogę. Jednak lepiej jak lekarz zobaczy to gardło i powie co z nim nie tak.

Odnośnik do komentarza
Gość Krzysiek9126

aha dziękuje za pomoc jak narazie się nie poprawiło niestety :( bede czakał na wyniki aa pozniej się okaze co lekarz powie
Wiesz co do tabletek wole sie narazie wstrzymać
jedynie takie szałwiowe cukierki mam w aptece je można kupić

Odnośnik do komentarza

Jak masz to na tle nerwowym to pomoże Ci uspokojenie się, nie myslenie o tym. jak będziesz myślał o każdym przełknięciu śliny to nic się nie zmieni (o ile to problem nerwowy), a jak nie to przestaniesz wracac na to uwagę. A powiedz... jak się czymś zajmiesz to ciągle boli to przełykanie, jak o tym nie myślisz?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...