Skocz do zawartości
Forum

Silny i tępy ból kolan i kostek przy zmianie pogody


Gość Guga23

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie czym może być spowodowany silny, tępy ból stawów kolanowych i skokowych przy zmianie pogodny. dodam że nigdy nic nie miałam złamanego, nawet skręconego. Żadnych urazów. Pomimo tego odczuwam silny ból gdy tylko ma się zmienić pogoda. Była już u ortopedy ale dał mi tylko tabletki na reumatyzm. Jestem dość młoda - mam 25 lat i jakoś nie uśmiecha mi się branie tabletek na reumatyzm, bo boję się o wątrobę i nerki. Zresztą te tabletki w ogóle mi nie pomogły. Na ten ból nic nie pomaga, może trochę zimne okłady ale przecież w pracy nie będę lodu do kolan przykladać.

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem to ból reumatyczny, moze w Twojej rodzinie ktoś juz na to cierpi, bo to ponoc dziedziczne i chyba niestety nic na to nie poradzisz, bo to boli na zmiane cisnienia, pogode itd. mozesz najwyzej poprosic ortopede o jakies zabiegi fizjoterapeutyczne ale mysle ze to tez Ci nie pomoze skoro nie bylo urazu

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Jeżli poza bólem nie ma żadnych innych niepokojących objawów, typu obrzęk stawu, wzrost ucieplenia czy zaczerwienienie skóry w okolicy stawu, zaburzenia w jego funkcji (nasilenie bólu przy zginaniu lub prostowaniu bądź uniemożliwienie tych ruchów), deformacja stawu, najprawdopodobniej są to bóle związane ze zmianą pogody. Radziłabym jeszcze konsultację u reumatologa, który wykluczy inne możliwe przyczyny takiego bólu.

Odnośnik do komentarza

Mam problem z kręceniem nóg.
Od jakiegoś czasu mam ból kończyn dolnych, a dokładniej przy kostkach. tzn. jak jest zmiana pogody to zawsze w nocy kręcą mnie nogi. Czasami bardzo dotkliwie, że nawet wybudzam się ze snu i nie dam rady dalej spać. Zauważyłam też że ta dolegliwość nasila się zimą, a latem rzadko występuje. Na początku tym się nie przejmowałam bo ból był znośny i zawsze wiedziałam że pogoda na nst. dzień będzie inna:) Ale ostatnio ten ból jest nie do wytrzymania. Zazwyczaj wcześniej pomagało nakrycie stóp kocem lub kołdrą i ruszanie stopą i wtedy "kręcenie" przechodziło. Teraz staje się już to uciążliwe i częściej występuje. Jeśli ktoś wie dlaczego tak się dzieje to proszę o rade jak temu zapobiegać?

Odnośnik do komentarza

Witam,mnie boli od jakus dwoch lat. Najpierw zaczelo sie z kregoslupem,teraz doszly nogi,czasem rece. Fizjoterapeuci mowia ze wszystko boli od kregoslupa. Boli na deszcz i zimno bo cisnienie spada,latem jest ok,bo kosci "lubia" cieplo. Zawsze jak mocno mnie boli,biore goraca kapiel,klade sie pod koldre. Jak sie wygrzeje bol jest lagodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Gość Taka tam historia

Czesc ja mam bole reumatyczne, a na domiar zlego jestem po urazach nog i mam uszkodzone lekotki w kolanie, dawniej mialam lekkka nadwage i duzo jezdzilam na rowerze, bardzo mnie boli to wszystko przy zmianie pogody i jak sie denerwuje, mam dodatkowo zespol niespokojnych nog , czese npgami i jest mi w stopy zimno. Pomaga mi bardzo do smarowania wik i jak leze sobie pod cieplym kocem, bo jak z niego wychodze to mi jest zimno.
Reumatyzm mam genetyczny, niestety...moje babcie go maja i moj tata tez, a jako dziecko mie mialam i stad tez ńienie nosilam rekaiwczek i czesto mialam przemoczpne ubrania.
Stad tez sie to nasililo. Wiec wiesz.. Nic nie dzieje sie bez przycyzny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...