Skocz do zawartości
Forum

Postępująca krótkowzroczność


tofik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 2004r noszę okulary bo mam wadę wzroku - krótkowzroczność. Staram się raz w roku iść na badanie oczu i prawie co roku muszę zmieniać okulary bo z roku na rok pogarsza mi się wzrok, tylko raz nie zmieniałam okularów bo nie pogorszył mi się wzrok ale to było dwa lub cztery lata temu. Co rok chodzę do innego okulisty bo nie mogę w mojej okolicy znaleźć dobrego okulisty. U tych co byłam i mówię, że co rok mam gorszy wzrok, nie dawają mi konkretnych wskazówek co mam zrobić. W domu rodzeństwo mówi mi abym zainteresowała operacją laserową na usunięcie mojej wady ale się trochę boję i bark pieniędzy też doskwiera. Proszę o radę. Czy najpierw wybrać się do jakiegoś dobrego specjalisty? Tylko gdzie znaleźć dobrego okulistę? Ja mieszkam koło Wielunia to jest około stu kilometrów od Wrocławia.

Odnośnik do komentarza

A jak bardzo absorbujesz swoje oczy? Ile godzin komputera dziennie? Ile czytania? Co jaki czas pozwalasz oczom na akomodację (patrzysz w dal przez kilka minut)? Ja tez mam kiepski wsrok. Zaczęło się ponad 10 lat temu. I tez ciągle się pogarsza, ale nie chodze tak często jak Ty do okulisty, bo juz mam dość słuchania, że ciągle jest gorzej i gorzej... ja niestety spędzam całe dnie tylko patrząc na komputer i książki i myślę, że to dlatego mi się pogarsza. Jeśli chodzi o dietę na oczy to podobno jagody i produkty jagodowe sa dobre, ale sezon na jagody tak jakby się kończy a i tak nie wierzę, że można odwrócić krótkowzroczność, chociaz samo powstrzymanie tez byłoby fajne... Co do operacji - kiedyś słyszałam, że można sie im poddać po skończeniu 21 lat no i sporo kosztują. Jak ostatnio byłam u okulisty i zapytałam o operacje laserowe oczu to powiedział, że przeprowadza się to tylko i wyłącznie u osób, którym wada się ustabilizowała, nie pogłębia się od dłuższego czasu i na taki zabieg można zostać zakwalifikowanym po 35 roku życia :( i podobno taka operacja niesie za sobą duże ryzyko i powikłania i obecnie się od nich odchodzi, bo może być więcej szkód niż pożytku. Takimi wieściami uraczył mnie mój lekarz, ale generalnie podpadł mi trochę i już nie zamierzam do niego iść i nie ufam mu za bardzo, także nie wiem jak z rzetelnością tych informacji.

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

Odnośnik do komentarza

Wada wzroku niestety może się pogłębiać, szczególnie jeśli dużo czytamy, spędzamy czas przed komputerem czy telewizorem. Nie ma zaleceń, które by ze 100% skutecznością nas przed tym uchroniły. Jeżeli chodzi o korektę laserową, to przeciwskazaniami do niej są:wiek poniżej 20 roku życia, gwałtownie postępująca wada wzroku, zaćma, jaskra, aktywne zapalne schorzenie oczu, karmienie piersią lub planowanie ciąży w ciągu najbliższych 6-ciu miesięcy, choroby tarczycy, rozrusznik serca, choroby nowotworowe, choroby psychiczne. Po zabiegu jest szereg zaleceń, które wymagają od pacjenta sporej dyscypliny, aby rekonwalescencja przebiegła prawidłowo. Jak po każdym zabiegu, mogą być różne powikłania, należy omówić z lekarzem okulistą wszystkie za i przeciw.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...