Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne przy tabletkach hormonalnych


Gość Zielonooka25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielonooka25

Hej!
Mam pytanie. Od trzech lat stosuję tabletki antykoncepcyjne. Wszystko jest ok, żadnych dolegliwości. Od jakiegoś czasu, podejrzewano u mnie niedoczynność tarczycy. Po kilku badaniach, endokrynolog przypisała mi tabletki hormonalne, które mam brać codziennie rano przed posiłkiem. Tym samym moje pytanie brzmi: czy mogę brać i tabletki antykoncepcyjne i tabletki na tarczycę bez obaw, że jedne zakłócą skuteczność drugich, albo, że będzie to dla mnie niezdrowe? Dodam, że powiedziałam swojemu ginekologowi o tym, ale odpowiedział, że to nie ma wpływu, mimo wszystko chciałabym się upewnić, czy aby na pewno tak można
Pozdrawiam!
Monika

Odnośnik do komentarza

Ginekolodzy zazwyczaj mówią, że nic nie koliduje z tabletkami antykoncepcyjnymi, ale ja na twoim miejscu to pytanie zadałabym endokrynologowi, bo w końcu tarczyca tutaj jest problemem i wiadomo, że te leki musisz brać, a atabletki to juz mozna sobie ewentualnie darować.

Odnośnik do komentarza
Gość Zielonooka25

Właśnie nie bardzo chcę odstawiac tabletki antykoncepcyjne, a wiem, że na tarczycę muszę brać. Wcześniej mówiłam o tym ogólnemu ale on też powiedział, że raczej się nie wykluczają, bo to jakieś określone składniki powodują, że anty słabiej działają, których w tym leku ktory ja biorę, ponoć nie ma.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli zdiagnozowano u Ciebie niedoczynność tarczycy, to zapewne piszesz o suplementacji hormonów tarczycy, które nie interreagują z tabletkami antykoncepcyjnymi. Jeżeli jednak obawiasz się ewentualnych działań niepożądanych związanych z łączeniem obu preparatów, zawsze możesz rozdzielić ich przyjmowanie w czasie np o 4 godziny lub więcej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...