Skocz do zawartości
Forum

Udar mózgu i niedrożna tętnica szyjna


Gość pola_monola

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pola_monola

Mój tata tydzień temu doznał udaru mózgu wskutek czego w początkowej fazie doznał tylko afazji. Po kilku dniach, gdy stwierdziliśmy, że jego stan się poprawia, okazało się, iż zgodnie z wynikami badania dopplera jego lewa tętnica jest w 90% niedrożna i zaczyna tracić władzę w prawej dłoni i nodze. Lekarze postanowili dokonać operacji w celu udrożnienia chorej tętnicy, niestety nie doszło do niej, ponieważ badanie, które zostało wykonane dnia kolejnego - niestety nie wiem jak się nazywa, ale lekarz tłumaczył iż, jest to badanie podobne do tomografii komputerowej głowy, tyle, że prześwietla wszystkie żyły i tętnice w odcinku szyjnym - wykazało, iż tętnica już się zamknęła i nic nie można z nią zrobić. Na dzień dzisiejszy tata ma niedowład w prawej ręce, noga jest w lepszym stanie i bez większych problemów może chodzić, afazja nadal się utrzymuje, a także opadła mu prawa strona twarzy. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ tata jest młody - ma 53 lata i totalnie załamał się swoją chorobą. Czy z tą niedrożną tętnicą da się coś jeszcze zrobić? Czytałam w internecie, że w jakimś szpitalu w Bytomiu lekarze przeprowadzają operacje na zamkniętych tętnicach i dają one efekty. Czy ten niedowład, a także zaburzenia mowy i zniekształcenie twarzy da się jakoś wyrehabilitować? Lekarz prowadzący powiedział, że teraz tata dostanie skierowanie na rehabilitacje i na tym koniec leczenia. Ale nas dręczą pytania. Czy paraliż może się nadal rozwijać i mogą zostać niewładne kolejne partie jego ciała? Ani ja ani moja rodzina nie znamy się na medycynie, pierwszy raz mamy do czynienia ze szpitalami i lekarzami i kompletnie nie wiemy co robić. Chcemy dla taty jak najlepiej, ale nie wiemy jak pomóc i co należy w takiej sytuacji zrobić. Nie chcemy dopuścić by pozostał w takim stanie, zrobimy wszystko by powrócił do normalności i do życia jakie prowadził wcześniej - prosze nam tylko powiedzieć co mamy robić.

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Wczesna i intensywna rehabilitacja jest bardzo ważna; pamiętajcie, aby trwała jak najdłużej (trzeba pilnować systematycznych wizyt u lekarza rehabilitacji, aby wypisywał kontynuację zabiegów dla Taty). Nie można też tracić nadziei, że stan zdrowia chorego poprawi się- warto zapisać Tatę na wizytę u psychologa, neurologa, trzeba też zatelefonować do wspomnianego szpitala w Bytomiu i zapytać o możliwość pomocy chirurgicznej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...