Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyników krwi, glukozy i moczu


Gość BJ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ala-ala

Mam 29 lat,tydzień temu przeszłam przeziębienie ( gorączka do 38 C ) ( leki aspiryna, rutinoscorbin , pomogły ) Ostatnie 2 miesiące wiązały się dla mnie z dużym stresem i wzmożoną pracą. Byłam wczoraj u lekarza badanie wykazało lekko powiększone węzły chłonne ( minimalnie) poza tym wszystko jest ok. Jednak lekarz nie odpowiedział mi na pytanie co może oznaczać tak wysoki poziom limfocytów. Bardzo mnie to martwi bo znacznie przekroczyłam normę a rozmaz to już w ogóle dał mi do myślenia.Proszę o interpretację i poradę. Czy jest powód do zmartwień? A jeśli tak to co mam robić? Podaję wyniki : WBC 3,8 Erytrocyty 4,26 Hemoglobina 13,5 Hematokryt 38,7 MCV 90,8 MCH 31,7 MCHC 34,9 Płytki krwi 245 LYM 53,7 % MXD 12,4 % NEU 33,9 % LYMPH# 2,0 ( 53,7%) MXD# ) 0,5 ( 12,4 %) NEUT # 1, 3 ( 33,9 %) PDW 11,5 MPV 10,0 OB 5 rozmaz krwi wykazał: Mieloblasty, promielocyty, mielocyty, metamielocyty, pałeczkowate, bazofile, komórki plazmatyczne i niezróżnicowane : wynik 0 Podzielone 23,0 Eozynofile 1,0 Limfocyty 71,0 Monocyty 5,0 Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość ulkasam

Witam serdecznie. Zwracam się z wielką prośbą o pomoc w interpretacji wyników krwi. Poniżej dokładne wyniki krwi: Erytrocyty: 4.46 T/L Hemoglobina:111.0 g/dl Hematokryt: 36.6 % MCV:82.1 fl MCH:24.7 pg MCHC: 30.1 g/dl45.7 fl RDW-SD:45.7 fl Leukocyty: 5.0 G/L Limfocyty: 1.9 G/L MXD :0.5 G/L NEU :2,6 G/L LYM % :38.4 % MXD % :9,2 % NEU % : 52.4 % PLT : 240 G/L PDW : 12.8 fl MPV : 10.1 fl P-LCR :25.9 % Limfocyty: 46.0(%) Monocyty: 1.0 (%) Eozynofile: 3,0 (%) Neutrofile: 50.0 (%) OB: 24 TSH III 0,952 Mam guzki na tarczycy (leczone euthyrox 50) i od 3 miesięcy powiększone węzły pod pachami 7 i 5 mm.

Odnośnik do komentarza

witam serdecznie

proszę o interpretacje wyników badania krwi dla chłopiec 3,5 roku. ( prosze wziąść pod uwagę wywiad - starsze rodzeństwo - białaczka )
MCH - 25,6 pg
%NEUT 28,7 %
%LYMPH 60,0 %
#LYMPH 5,5 G/I (60,0%)

Odnośnik do komentarza

(wiek 38l)

Leukocyty(WBC) 11,8 G/L
Erytrocyty(RBC) 4,650 T/L
Hemoglobina(HGB) 112,0 g/l
Hematokryt(HCT) 0,35
MCV-śr,objętoścRBC 76 fl
MCH 24,1 pg
MCHC 315 g/l
LYMPH-limfocyty 23 %
MXD-(eoz+białko+mono) 4 %
NEUT -neutrofile 73 %
LYMPH 2,7 G/L
MXD 0,5 G/L
NEUT 8,6 G/L

RDW-wsk.anizac.PLT 0,15
RBC
PDV-wsk.anizoc.PLT 10,0 fl
MPV-śr.objętośc PLT 13,0 fl
P-LCR-ods.płyt.olbrz. 0,26

OB po 1h 10 mm

Glukoza 93mg/dl

Cholesterol 202,6 mg/dl

Mocz ph 7,0 , ciężar 1020, jasnożółty, przejrz.
Nieobecne: bialko, glukoza, barwniki żółciowe, ciala ketonowe, azotyny.
Osad: nabłonki plaskie pojedyńcze w preparacie, leukocyty pojedyńcze, erytrocyty pojedyńcze, bakterie pojedyńcze w pw.

Odnośnik do komentarza
Gość magda1237

Witam serdecznie, ponieważ w poprzednim zapytaniu coś źle kliknełam pozwolę jeszcze raz poprosić o odpowiedź na moje pytanie. W drugiej ciąży tj. ok 2 lat temu miałam cukrzycę ciążową. Stosowałam dietę i mierzyłam cukry, było ok, urodziłam zdrową dziewczynkę, bez powikłań. W mojej rodzinie występowały przypadki cukrzycy (oboje rodzice mojego taty), mój tata obecnie balansuje na granicy normy. Po porodzie czułam się w miarę ok, nie robiłam dlatego żadnych badań. Ostatnio jednak w pracy ok południa (2-3 godz. po jedzeniu) robi mi się słabo, trzęsą mi się ręce, jestem rozdygotana. Zaczęłam mierzyć poziom cukru, jest on granicach 60-70. Jak zjem zaraz czuję sie lepiej. Te wyniki skłoniły mnie do zrobienia krzywej cukrowej 75 g. Oto wyniki:
na czczo 100
po godz. 188
po 2 godz. 80
Po powrocie do domu, czyli ok 2,5-3 godz. od wypicia glukozy zaczęły mi się znowu trząść ręce, poczułam się słabo. Zmierzyłam cukier glukometrem i wynik miałam 58. Zdaję sobie sprawę że glukometr jest niedokładny. wyniki zrobiła prywatnie, teraz wybiorę się do lekarza rodzinnego, ale zanim pójdę poproszę o interpretację wyników.

Odnośnik do komentarza

Witam,właśnie odebrałam wynik moczu, czy mógłby mi ktoś je zanalizować gdyż nie pokoi mnie zwiększona liczba leukocytów. przejrzystość: lekko mętny ciężar właściwy: 1.030 ph: 5,5 leukocyty: ++ 75 wbc/ul azotany: - neg białko: 0,06 g/l cukier: -neg ketony: -neg urobilinogen:norm 0.1 mg/dl bilirubina - neg erytocyty +/- 5rbc/ul nabłonki płaskie : liczne leukocyty: 30- 50 erytocyty świeże i wyługowane: pojedyńcze pasma śluzu: nieliczne

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
Podane wyniki analizy moczu zdecydowanie są nieprawidłowe. Patologiczna jest zarówno obecność leukocytów, pasm śluzu, białka jak i erytrocytów - świeżych i wyługowanych. Zmiany takie mogą być spowodowane jednak wieloma schorzeniami. Proszę skonsultować się z lekarzem, który pokieruje dalszą diagnostyką jak i leczeniem.

Odnośnik do komentarza
Gość Ewa Konieczna

przejrzystość-l.mętny pH-5, nabłonki nieliczne, leukocyty 5-10, pasma śluzu - d liczne bakterie - d liczne, kryształy szczawianu wapnia - d.liczne. Nadmieniam, że od dwóc dni odczuwam bóle lewej strony pleców z nerkami

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
Podane wyniki (obecność leukocytów, pasm śluzu i bakterii) wskazują na infekcję układu moczowego. Jednakże ze względu na dość liczne szczawiany wapnia i opisane dolegliwości bólowe, być może cierpi Pani również na kamicę układu moczowego. Warto byłoby zatem wykonać USG. Proszę skontaktować się zatem z lekarzem pierwszego kontaktu, który pokieruje dalszą diagnostyką i leczeniem.

Odnośnik do komentarza
Gość madzia.1989

OB 102 CHOLESTEROL 239 HDL 35.2 LDL 139.6 TRIGLICERYDY 321 GFR powyżej 60 WBC 15.7 Lymph# 8.9 Mid# 1.1 Gran# 5.7 Lymph% 56.6 Mid% 7.3 Gran% 36.1 HGB 13.4 RBC 4.35 HCT 40.5 MCV 93.2 MCH 30.8 MCHC 33.0 RDW-CV 13.1 RDW-SD 49.4 PLT 208 MPV 10.1 PDW 15.9 PCT 0.21

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
W podanych wynikach znajduje się wiele nieprawidłowości. Podwyższony jest poziom cholesterolu, trójglicerydów, natomiast obniżony jest poziom frakcji HDL. Ponadto zbyt wysoki jest poziom leukocytów oraz OB. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który oceni przyczynę nieprawidłowości i wskaże dalsze postępowanie, zarówno diagnostyczne jak i lecznicze.

Odnośnik do komentarza

Prawidłowo zinterpretować wynik może jedynie lekarz po przeprowadzeniu wywiadu chorobowego i dokładnym zbadaniu pacjenta. Jedyne, co mogę powiedzieć, to to, że jest niewielkie obniżenie hemoglobiny, co świadczy o niewelkiej niedokrwistości. Dodatkowo jest mała krwinka czerwona, co może być spowodowane niedoborem żelaza. Radzę skonsultować się z lekarzem, który Panią prawidłowo zdiagnozuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...