Skocz do zawartości
Forum

Alergia na kota - odczulanie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry
Pilnie potrzebuje porady. Opisze cała sytuacje wiec z góry przepraszam za długi tekst.

Mam syna w wieku 11 lat który ma uczulenie na roztocza, pleśnie, trawy (wyniki testów 6x6, 5x5). Jedynym objawem jaki u niego występuje to konieczność wysmarkania nosa po przespanej nocy. Syn nie ma problemów z gardłem czy wysiłkiem fizycznym, nie kaszle (nie ma astmy) i w ogóle nie choruje. Nie przyjmuje żadnych leków na alergię.
Marzy o kocie od wielu lat. W końcu z mężem zdecydowaliśmy spełnić jego marzenie. Pojechaliśmy do hodowli gdzie było mnóstwo kotów z którymi się bawił i je przytulał. Pojawiła się u niego reakcja lekkiego kataru i zaczerwienienia jednego oka (tutaj nie jestem pewna czy to reakcja na kota, ponieważ jak syn w innych momentach zaczynał trzeć oko to czerwieniło się zawsze tak samo jak w tym przypadku). Po wyjeździe reakcje ustąpiły mimo ze syn przez 2 dni chodził w tych samych ciuchach w których miział koty i kociaki a na pewno zostały na nich alergeny. Zrobiliśmy testy alergiczne dla pewności. Wynik określony na podstawie wyczucia palcem przez pielęgniarkę był histamina 3x3 kot 4x4.
W związku z tym proszę o poradę czy ww. wynik jest silną alergią, czy syna można odczulić na alergen kota? Jeśli tak to kiedy zacząć odczulanie już teraz zanim kot pojawi się w domu czy jak już w nim będzie i tylko wtedy gdy pojawia się ewentualne objawy alergiczne. Wizyty u znajomych, którzy posiadają kota nie wywołują u syna żadnych reakcji alergicznych - stąd tak wielkie zaskoczenie wynikiem testu.

Chcielibyśmy zareagować wcześniej przed pojawieniem się zwierzaka. Jaka jest skuteczność odczulania? Kiedy zacząć? lub czy w ogóle odczulać?

Zaznaczam ze nie ma opcji nie kupowania kota. Takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Wiem że Alergolodzy uważają że powinno się eliminować narażenie na alergeny, ale proszę potraktować alergen kota jak obecność roztoczy i pleśni które są nie do wyeliminowania. Proszę pokazanie drogi rozwiązania problemu a nie odpowiedź w stylu nie kupować kota koniec kropka. Dla mnie nie jest to wyjście.

Proszę o odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...