Skocz do zawartości
Forum

Zapalenie gruczołu krokowego - diagnoza


Gość twp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kilka miesięcy dokuczają mi dolegliwości (dyskomfort) w obrębie krocza. Są to ogólny ucisk, ból jąder, kłucie pod żołędziem, sporadyczne pieczenie w cewce. Występują niejednocześnie, i na pewno są lżejsze niż były 4 miesiące temu.
Mimo braku większego ryzyka wykonałem komplet badań na choroby weneryczne, posiewy z cewki - nie wykryto żadnych szkodliwych bakterii ani wirusów.
Dodam, że przed wystąpieniem dolegliwości miałem objawy grzybicy prącia (swędzenie) - ustąpiło po stosowania Clotrimazolum.

Dziś byłem u urologa: po przebadaniu prostaty stwierdził jej zapalenie i przepisał serię antybiotyków i leków (azytromycyna, cipronex, omsal, prostimen). Urolog zasugerował przyczynę jako "przeziębienie" gruczołu.

Zastanawiam się czy warto wykonać posiew wydzieliny z gruczołu, lub posiew nasienia (czy wyniki będą zbliżone?). Zastanawiam się czy to że miałem objawy grzybicy może mieć wpływ na zapalenie gruczołu? Czy mam się dokładniej przebadać pod kątem diagnozy czy nie jest to bakteryjne zapalenie prostaty?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...