Skocz do zawartości
Forum

Zwichnięcie rzepki


Gość Michał95

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał95

Witam
Około 2 miesięcy temu miałem wypadek samochodowy i uderzyłem kolanem prosto w deskę rozdzielcza . Po miesiącu od zwichnięcia rzepki ból się utrzymywał wiec zrobiłem rezonans , u dołu jest rozpoznanie .
Proszę mi wytłumaczyć czy to jest coś poważnego ? Nogę mam 2 razy chudsza od drugiej . Dzisiaj byłem u ortopedy powiedział mi że mi nic nie jest , ale ból dalej odczuwam . Jak mi nic nie jest to dlaczego w rozpoznaniu jest napisane "Wskazana korekcja kliniczna" Co to oznacza ?. Dostałem skierowanie na rehabilitacje i kazał mi wrócić do pracy .
Czy z taką diagnozą która jest podana na dole , można wrócić do pracy fizycznej ?

ACL scieńczałe co może przemawiać za dawno przebytym częściowym uszkodzeniem więzadła .Wskazana korekcja kliniczna.
PCL,MCL,i kompleks LCL w normie .
Stłuczenie brzeżnej części klykcia przyśrodkowego kości udowej oraz dyskretne przedniej części kłykcia bocznego kości udowej . Stłuczenie rzepki .
Naciągnięcie troczka przyśrodkowego rzepki - prawdopodobnie stan po przemijającym zwichnięciu rzepki .
Cechy dysplazji klykcia przyśrodkowego kości udowej . Rzepka o dominującej bocznej powierzchni stawowej .

R:Prawdopodobnie stan po przebytym przemijającym zwichnięciu rzepki . Podejrzenie przebytego częściowego uszkodzenia ACL - wskazana korekcja kliniczna .

Odnośnik do komentarza

Ja to rozumiem, jako wskazanie do artroskopii, tylko nie wiem dlaczego lekarz powiedział, że nic Ci nie jest...,dałeś się zbyć, skoro boli ,wróć do tego lekarza lub idź do innego.
Noga jest chudsza, bo jej prawidłowo nie obciążasz i zanikają mięśnie, jak nie będzie bolało kolano , wszystko wróci do normy.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...