Skocz do zawartości
Forum

Problem z sercem - wysokie ciśnienie?


K.amil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam lat 19.

W ciągu ostatnich 3 dni zacząłem zwracać uwagę na serce. Chwilami mam uczucie, zbliżone do tego, kiedy coś nas nagle wystraszy, lub się zestresujemy - pojedyncze silniejsze uderzenie, jednak niezależne od mojego stanu psychicznego.

Poza tym, nigdy nie zwracałem uwagi za dnia na swój puls. Po prostu serce zwykle bije delikatnie, teraz natomiast jestem w stanie zmierzyć sobie puls bez przykładania rąk, zaledwie siedząc w ciszy - po prostu go czuję dość wyraźnie - jakby serce biło "mocniej".

Od tej pory 2 noce z rzędu bałem się zasypiając. Miewam uczucie jakbym się czymś stresował, serce bije wyraźniej, mam też uczucie jakby podeszło mi do gardła. Jednak niczym się nie stresuję.

Ważny może okazać się fakt, iż 4-6 dni temu miałem potrzebę bycia skoncentrowanym i pobudzonym do późnych godzin. W tym celu sięgnąłem po napój energetyczny, który "doda mi skrzydeł". I tak spożyłem 1 puszkę wieczorem, rano następnego dnia drugą, i trzecią jeszcze następnego, a zaraz potem rozpoczął się ten problem. Nie jestem w stanie usiedzieć na miejscu przy nauce, boje się, ciężko mi w ogóle określić ten stan, nie jest on bardzo intensywny, ale nie mogę przestać o nim myśleć i martwiąc się potęguję to uczucie.

Dodam, że wcześniej zdarzało mi się sięgać po tego typu napoje średnio raz na dwa tygodnie, ale były też sytuacje kiedy 1l (4 puszki) tego napoju nie pobudzał mnie, a co najwyżej sprawiał, że serce biło mocniej.

Sam puls nie jestem pewien czy się zmienił. Teraz mierząc i wyciszając się oraz oddychając spokojnie mam 60-64-68, czasem, leżąc w łóżku zdarzał mi się poniżej 55.

Co może być nie tak? Czy zepsułem sobie zdrowie i wywołałem nadciśnienie? Ten stan utrzymuje się już 3 doby, nie mam nanometru by zmierzyć ciśnienie...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...