Skocz do zawartości
Forum

Świszczący oddech po wysiłku a astma wysiłkowa


Gość michal21

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michal21

Witam, mam 17 lat, wzrost 180 cm, waga 110kg. Jestem otyły. Każdemu prosto mówić, że wystarczy się więcej ruszać, ale niestety nie pomaga mi w tym mój układ oddechowy.
Zawsze, odkąd pamiętam, po intensywnym wysiłku (np. bieganie) mój oddech stawał się bardzo ciężki, brakowało mi go. Po zakończeniu wysiłku mam świszczący oddech przez jakiś czas, do tego dochodzi kaszel przy oddychaniu - biore wdech i odrazu mnie drapie w gardle, że kaszle. Bardzo mnie to męczy, nie pomaga mi to w walce z kilogramami. To nie tylko przy bieganiu, ale też pływaniu, jeździe na rowerze. Mam przez to trudności w zaliczeniach biegów na lekcjach wf. Spory czas temu mówiłem o tym mamie - wyśmiała mnie, mówiła, że sobie coś wmawiam, że to brak kondycji itp.
Dodam, że praktycznie całe życie żyję w środowisku palaczy - rodzice obaj palą, jestem biernym palaczem na tyle, co nie zdołam się ukryć przed dymem w swoim pokoju.
Chciałbym zaczerpnąć opini jakiejś osoby, która w tym temacie siedzi. Ewentualnie co zrobić, aby to ustało, czy zgłosić się do lekarza. Jeśli tak, to do jakiego lekarza? Najpierw rodzinnego, a potem dalej?
Będę wdzięczny za odpowiedź :)
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...