Skocz do zawartości
Forum

Zmiana tabletek na euthyrox75 a problem ze snem ?


kinga9422

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pisze tu bo żaden lekarz mi nie odpowiedział na moje pytanie które zdałam wczoraj rano.

A więc chodzi o to że we wrześniu 2016r. Wyszło mi podwyższone tsh wahało się między 4-5 endokrynolog nir stwierdził żadnych zmian tarczycy, ale dla unormowanie tsh przepisał mi letrox75 pół tabletki dziennie, po 3 miesiącach zrobiłam ponownie badanie i nadal było podwyższone było ponad 4. Endokrynolog zmienił mi tabletki na euthyrox75 całą tabletka dziennie i tsh zrobiłam po miesiącu i wyszło 2.20 wiec tabletki pomagają, ale problem jest taki ze odkąd biorę ten euthyrox nie potrafię spać praktycznie wcale, z czym wcześniej problemu nie mialam bo mogłam spać kiedy tylko chciałam. I teraz nie wiem czy iść do endokrynologa ponownie mimo że tabletki pomagają ? Czy chodzi o to ze spać nie umie bo mój organizm musi się przyzwyczaić do tych tabletek ? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Wśród skutków niepożądanych brania Eutyroxu raczej nie wymienia się problemów ze snem. Braki hormonów tarczycy powodują właśnie senność, zmęczenie, apatię. I to, co brałaś za normalny stan "Spałam. kiedy chciałam", wcale nie było normalne. Teraz mogło ci wzrosnąć ciśnienie, przyspieszyć tętno i to utrudnia zaśnięcie. Problemem byłoby, gdybyś zaczęła cierpieć na notoryczną bezsenność. wtedy należałoby się zastanowić, czy dawka nie jest za wysoka. Siostra ostatnio przy podobnym tsh ( trochę powyżej 5) jako pierwszą dostała najmniejszą dawkę 0,25

Odnośnik do komentarza

Chodziło głównie o to ze nie miałam problemu ze snem, kładłam się spać spałam całą noc, I nie było żadnego problemu a teraz jest tak ze jak sprzespie całą noc to jest jakiś cud. Zasne budzę się po 2-3 godzinach i po spaniu juz wgl nie zasypiam :( wiec jak myślisz ze powinnam iść do lekarza o zmianę dawki ? Czy poczekać jakoś czas ? Ze może się to unormuje?

Odnośnik do komentarza

Sądzę, że zawsze, jeśli tabletki powodują jakieś niepożądane objawy, należałoby się skonsultować z lekarzem. 2-3 godziny snu na dobę to zdecydowanie za mało, a skoro bierzesz je już ponad miesiąc, organizm powinien się przyzwyczaić. Spróbuj może np przed snem przewietrzyć się, wypić melisę, wyciszyć, a jeśli nadal będą problemy ze snem, iść do lekarza i ustalić optymalną dawkę. Często przy lekach jest ten problem - na jedno pomagają, na drugie szkodzą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...