Skocz do zawartości
Forum

Podwyższone limfocyty, limfocyty atypowe!


Beata0311

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
proszę o interpretację wyników badań:
morfologia:
MCHC 29 (norma 32,2-35,5)
Limfocyty 4,20 (norma 1,00-3,00)
Bazofile 0,01 (norma 0,0-0,1)
Neutrofile 34% (norma 40-80%)
Limfocyty 57% (norma 20-40)
rozmaz krwi:
Limfocyty 52% (norma 20-45%)
Limfocyty atypowe 3%
Wymieniłam tylko wskaźniki poza normą. Reszta w normie - LDH, mocznik, kreatynina, glukoza, D-dimery, CRP, OB, sód, potas, magnez, żelazo. Od miesiąca bardzo źle się czuję, ból kości i mięśni całego ciała, szybkie męczenie się, brak siły, silne bóle głowy z zaburzeniami widzenia, zimne poty nocne. Zrobiłam bardzo dokładne badania pół roku temu, wszystko w normie. Teraz wykonałam badania krwi w styczniu w odstępie dwóch tygodni. Zauważyłam spadek płytek krwi ( ale jeszcze są w normie), wzrost limfocytów, spadek bazofili oraz limfocyty atypowe, których jeszcze dwa tygodnie temu w ogóle nie było. Wszelkie infekcje, choroby zakaźne oraz stany zapalne są wykluczone. Dodam, że nie byłam nawet przeziębiona od paru miesięcy (oprócz kataru).
Bardzo proszę o pomoc i radę.

Odnośnik do komentarza

Nie przejmuję się lekkim wahaniem w badaniach w okresie 2 tygodni, tylko najbardziej limfocytami atypowymi, których nie było wcześniej. Jak wspomniałam, infekcje wirusowe są wykluczone. Ze względu na toczący się stan zapalny w organizmie - OB oraz CRP byłyby ponad normę. Poza tym w większości przypadków występowałaby chociaż wysoka gorączka. U mnie nie ma czegoś takiego, a z dnia na dzień czuję się coraz gorzej i słabnę.

Odnośnik do komentarza

Atypowe,czyli komórki anormalne,nieprawidłowe,pojawiają się niby głównie przy infekcjach wirusowych,tu by trzeba specjalistę dopytać w jakich jeszcze przypadkach.

Nie podtruwasz się czymś ,nic nie zmieniałaś w swoim życiu ostatnio,dieta ,praca.itp.,bo np.płytki obniżają się przy zatruciach,
wzrost limfocytów świadczy ,że organizm się przed czymś broni.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Nic nie zmieniałam. Praca, odżywianie, tryb życia niezmienny od co najmniej 5-ciu lat. Nie przyjmuje żadnych stałych leków. Jedyne co, to czasem się ratuje apapem na silne bóle głowy kiedy już nie mogę wytrzymać. Cierpię na migreny, ostatnio się nasiliły. Nie mam już pomysłów co się dzieje. W takim razie do jakiego specjalisty się udać na konsultacje wyników? Interniści wyczerpali moją cierpliwość.

Odnośnik do komentarza

Zrób jeszcze wyniki za dwa tygodnie,jak wykluczysz boreliozę i nie będziesz się lepiej czuła,a wręcz gorzej i wyniki się pogorszą, to ja bym poszła na konsultację do onkologa,czy czasem nie zaczyna się jakiś proces nowotworowy,
mam nadzieje ,że Cię nie przestraszę,ale wszystko trzeba sprawdzić,
albo zgłosić się do szpitala.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Ka-wa : spokojnie, nie chodzi o straszenie, chcę się dowiedzieć co się dzieje i zareagować jak najszybciej. Mam uczucie, że wszystko nagle popsuło mi się w organizmie. I nie mam na to wpływu. Dziękuję za poradę. Morfologie będę powtarzać regularnie. Nigdy wcześniej nie miałam z nią problemu.
Mgmg : myślałam o badaniach krwi. Mój brat robił w wakacje badania swoim dwóm synkom więc z pewnością coś mi podpowie.

Odnośnik do komentarza

Zrób badanie Rtg, wyklucz zmiany w klatce piersiowej mimo iż nie masz problemów w tym kierunku. Chłoniak ukrywa i rośnie czasem miesiącami a tylko rozmaz pokazuje że jest coś nie halo. Nie ustępuj szukaj przyczyny. Mnie to zajęło aż 8mc a w klatce piersiowej ukrywał się 14cm chłoniak.

Odnośnik do komentarza

Mgmg: chętnie spytam lekarza, a nawet lekarzy, tylko na razie nie trafiłam na nikogo kompetentnego i chętnego do pomocy. Mam wrażenie, że nikt nie chce brać odpowiedzialności i wypisać chociaż skierowania na USG albo rentgen albo krew. Wolą wypisać skierowanie do szpitala i radź sobie sam. Nie jestem osobą chodzącą do lekarzy z każdą pierdołą. Bo właśnie takie sytuacje pokazują, że lekarz to tak samo człowiek jak ja, a jego wiedza często jest tak ograniczona, że i tak trzeba szukać samemu.
Mirelka: wcześniej w objawach miałam ból w klatce piersiowej ale odebrałam to jako nerwoból. Nie da się ukryć, że denerwuję się całą sytuacją. Ale dzisiaj zaczęłam tak mocno i długo kasłać, że aż ciężko mi nabrać powietrza. Mam ściśniętą szyję i klatkę. A kolejny raz przypomnę - nie jestem nawet przeziębiona. To był jednorazowy atak kaszlu a czuję jakby ktoś mnie obił od środka. Aż plecy bolą. Dziękuję za komentarz. Mam nadzieję, że u Ciebie jest mimo wszystko pozytywny finał przebiegu choroby. Z pewnością zrobię również rentgen.

Odnośnik do komentarza

Właśnie,tu rentgen,tam jeszcze inne badania czy wizyta u następnego lekarza ,a może tomografia czy rezonans..,
dlatego naprawdę, rozważ ten szpital,
bo dłużej zajmie Ci szukanie przyczyny na własną rękę,zdrowie ważniejsze niż praca.

Ten rozmaz krwi to miałaś ręczny czy komputerowy?
Ręczny jest ponoć lepszy ,bo dokładniejszy.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Beata03: Daj znać jak cos znajdziesz u siebie....Mam wręcz identyczne objawy, rozkaz ręczny neutrofile:30%, limfocyty:57% limfocyty atypowe:3%, do tego takie same objawy: Osłabienie, bole stawów i mięśni, zle samopoczucie, poty nocne, problemy ze snem, zawroty głowy, dyspepsja, zgaga, bol żołądka, brak apetytu, nadwrażliwość pęcherza, zrobiłam mnóstwo badań, w tym borelioza - wykluczona, byłam u mnóstwu lekarzy i nic....nikt nic nie wie co to...mam tez do wykonania ebv i cytomegalia, reumatolog mówi ze fibromalgia, a ja żadnej infekcji nie przechodziłam od pól roku, chyba ze rota wirusa złapałam w Bułgarii w sierpniu, daj znać jak sie cos dowiesz

Odnośnik do komentarza

Witam wczoraj odebrałam wyniki mam 32 lata nigdy nie chorowałam od dwóch miesięcy nie wiem co mi się dzieje zrobiłam wczoraj morfologię z wymazrm mam monocyty 10,60 jak również as-lymp# 0.3 a  być od 0 do 0 oraz as-lymp% 0.40 a ma być 0 do 0 czy mógł by mi ktoś pomóc 

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.01.2017 o 11:44, wiolka777 napisał:

Co Pani dolegało? Mam identyczne objawy.

 

Beata03: Daj znać jak cos znajdziesz u siebie....Mam wręcz identyczne objawy, rozkaz ręczny neutrofile:30%, limfocyty:57% limfocyty atypowe:3%, do tego takie same objawy: Osłabienie, bole stawów i mięśni, zle samopoczucie, poty nocne, problemy ze snem, zawroty głowy, dyspepsja, zgaga, bol żołądka, brak apetytu, nadwrażliwość pęcherza, zrobiłam mnóstwo badań, w tym borelioza - wykluczona, byłam u mnóstwu lekarzy i nic....nikt nic nie wie co to...mam tez do wykonania ebv i cytomegalia, reumatolog mówi ze fibromalgia, a ja żadnej infekcji nie przechodziłam od pól roku, chyba ze rota wirusa złapałam w Bułgarii w sierpniu, daj znać jak sie cos dowiesz

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...