Skocz do zawartości
Forum

Ubytki w zębach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 20 lat i jestem dziewczyną .

Od paru lat borykam się z moimi zębami lecz nic z nimi nie robie bo wstydzę sie pójść do dentysty a co gorsze nie mam na to pieniędzy. Mam strasznie zepsute zęby u góry mam tylko 6 zębów (1,2,3 Z obydwóch stron) reszta to masakra, same korzenie bez zęba.. Czuje straszny dyskomfort, nie mogę sie uśmiechać śmiać szczerze przez co jestem nieśmiała i bardzo zamknięta w sobie.. Chciałabym to zmienić lecz boje sie iść do dentysty. Słyszałam ze z NFZ można leczyć za darmo i wstawią mi protezę aczkolwiek nie wiem. Strasznie się boję !! POMOCY

Odnośnik do komentarza

Nie masz się czego wstydzić, dużo osób ma słabe zęby, sama znam 25 latka który ma już protezę. Głowa do góry, odważ się na wizytę nawet NFZ, bo prywatnie nie każdego stać, trochę bólu i wstydu, ale jake potem korzyści. Myślę, że byłoby ci łatwej w życiu jeśli będziesz się ładnie uśmiechać. jestem pewna i tego ci serdecznie życzę, że kontakty z ludźmi tez byłyby łatwiejsze. POWIDZENIA. DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY :-D

Odnośnik do komentarza

Musisz się przełamać bo w końcu zostaniesz całkowicie bez zębów.. mówię ci to z własnego doświadczenia, też miałam problemy z zębami - rozległe ubytki na powierzchniach zębów żujących, przez co jednym ratunkiem w moim przypadku był onlay czyli nakład na zęby. O zęby trzeba dbać, ja jednak robiłam wszystkie zabiegi prywatnie, ponieważ na NFZ kazali długo czekać.. zapisałam się na konsultację online, to bardzo wygodne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...