Skocz do zawartości
Forum

Rak szyjki macicy u nastolatki


Gość Magdalena555

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalena555

Witam. Mam dopiero 13 lat. Miałam 3 szczepienia przeciwko wirusowi HPV ostatnie było we wrześniu 2016 roku. Od pół miesiąca mam bóle w podbrzuszu (ale rzadko) i upławy w kolorze brązowo krwistym (bardzo rzadko i mało). Nie współżyłam jeszcze seksualnie. Czy to możliwe żebym od szczepionki zaraziła się wirusem? Mam też pytanie co do badań, nie mieszkam z mamą a z tatą się wstydzę porozmawiać dlatego chciałabym dowiedzieć się czy mogłabym zrobić sobie jakieś badania samemu i ile one kosztują. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Sądzę, że nie masz się czym martwić. Nic nie napisałaś, czy miesiączkujesz. Z tego podejrzewam, że nie. Zaobserwuj, czy te problemy nie pojawiają się właśnie w odstępach ok. 4 tygodniowych. Jeśli tak, to znaczy, że niedługo zaczniesz miesiączkować. U mnie pierwsza miesiączka "wyglądała" normalnie, jednak moja córka zanim zaczęła miesiączkować, ok. roku miała właśnie taką trwającą 1-2 dni brązowo- krwistą wydzielinę. Towarzyszący temu ból podbrzusza też bardzo często występuje. Co do opiekuna, z którym mogłabyś pójść do lekarza, to może być babcia lub ciocia, której tata da upoważnienie.

Odnośnik do komentarza

Tez myślę ze może to byc okres/
Przy okazji- dziewczyny NI SZCZEPCIE SIĘ PRZECIW HPV
sama twórczyni szczepionki twierdzi ze jest mało skuteczna a obaczona wieloma skutkami ubocznymi, państwa unijne odstąpiły od obowiązku szczepienia.

Odnośnik do komentarza

Nie, usg tu nic nie da ,powinien być wymaz z szyjki macicy,to nic nie boli,ale rozumiem ,że masz opory przed takim krepującym badaniem,
być może na początek ginekolog bez badania da Ci lek dopochwowy,przeciwzapalny i obędzie się bez badania.

Ważne ,żebyś w ogóle wybrała się do ginekologa,jeśli lekarka przekona Cię do konieczności badania dopochwowego ,to obawy się zmniejszą,
ale myślę ,że ze względu na wiek,póki co odstąpi od tego badania ,jeśli uzna ,że nie jest konieczne.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...