Skocz do zawartości
Forum

Nerw kulszowy - drętwa stopa


Rekomendowane odpowiedzi

Od 2,5 lat mam calkowicie dretwa stope jest to spowodowane porazeniem lub uciskiem na nerw kulszowy kregi L4/5 , L5/s1 . Stopa [ prawa ] jest w 100% zdretwiala oraz odczuwam w niej pieczenie , klucie , mrowienie oraz bole jagby byla razona pradem . Pytanie moje jest takie czy mozna pozbyc sie odretwienia bez operacij dodam ze fizjoterapia w moim przypadku nie wchodzi w gre , jest to za powazne schozenie ? Mysle tu o masazu leczniczym u specjalisty , czy ktos mial doczynienia lub slyszal o takim przypadku ? Dodam ze od czasu do czasu mam podczas jakiegos wysilku fizycznego powtorne porazenie ktore jest bardzo bolesne zarowno w kregoslupie , kolanie , pod kolanem jak i w stopie . Lekarze o tym wiedza ale do tej pory nie pomogli odzegnuja od operacij i twierdza ze odretwienie jest nieodwracalne . Mieszkam od nastu lat za granica i moj problem jest istotny . Dzieki za ewentualne porady , pozdrawiam .

Dna moczanowa. Nerwy odpowiadajace za funkcjonowanie stopy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli lekarze twierdzą ,że zmiany są nieodwracalne ,to pewnie tak jest,
znam podobny przypadek,gość oprócz bólów, stopę do buta ręką musiał wkładać ale, miał operację kręgosłupa ,na ile to pomogło, nie wiem,
ale się dowiem i napiszę.
Jak u Ciebie mówią ,że operacja nie pomoże, to nie wiem co mógłby pomóc masaż, jak nerw widać jest poważnie uszkodzony.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Dzieki za odpowiedz , u mnie nie jest tak zle stopa jest w calosci zdretwiala mam czesciowy niedowlad palcow moge poruszac tylko w jednej plaszczyznie jednak ciagle mrowienie , pieczenie , klucie jest udreka . Stopa porusza sie nie opada ale czasami przechodzi przez nia prad tak jakbym zostal porazony i jest to bolesne . Lekarze mowia ze operacja moze sie odbyc ale odradzaja takie rozwiazanie bo moze byc gozej , nie ma gwarancij ze bedzie poprawa . Myslalem o wykfalifikowanym kregazu [ sprawdzonym] i tu mnie ciekawi czy nastawienie kregow moze odblokowac ten nerw bo jest on prawdopodobnie uciskany przez kregi , moze ktos robil cos takiego ? . Pozdrawiam.

Dna moczanowa. Nerwy odpowiadajace za funkcjonowanie stopy.

Odnośnik do komentarza

Kręgarz z polecenia ,czyli dobry i sprawdzony,to chyba Twoja ostania deska ratunku,
odblokuje, jeśli jakiś staw kręgowy jest zablokowany.
Na pewno po wywiadzie i "badaniu" też powie czy się tego podejmie czy nie ,czy jest szansa na poprawę,spróbować warto.
Ja tak z ciekawości zapytam,jakie zmiany wykazuje u Ciebie rezonans ,czy pracujesz fizycznie,czy praca wpływa negatywnie na Twój kręgosłup?

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Edyciak
Miałam pacjenta, który od 4 lat nie był w stanie wyprostować stopy ze względu na porażenie nerwu kulszowego. Po kilku wizytach dało się wypracować prawie całkowity wyprost palców oraz nieznaczny wyprost stopy.

Ale to był przykurcz,co innego bezwład.
Mogłabyś nam powiedzieć co powoduje bezwład stopy ?

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

To był niedowład, nie przykurcz, spowodowany długotrwałym uciskiem na nerw kulszowy,a konkretnie na jego gałązkę - nerw strzałkowy. Przykurcz jest wtedy, kiedy nie możesz wykonać np ruchu wyprostu kolana, bo mięśnie zginające staw są nadmiernie napięte albo bardzo skrócone. A tu był tak jakby brak dostawy prądu, w konsekwencji zanik mięśni.

Odnośnik do komentarza

Nie pracuje , nie da sie chodzic stopa piecze jak postawie kilkanascie krokow to trzeba ja uniesc na pare chwil zeby odeszlo klucie , normalnie uzywam kul zeby nie stawiac stopy zbyt mocno na ziemie , jezeli stopa jest w gorze to jest ok. natomiast karzde postawienie stopy na podloze to klucie , pieczenie jakbym chodzil po rozpalonych weglach .Niestety bywa czasami tak ze wystarczy ze sie mocno pochyle i nastepuje bolesne porazenie nerwu i 3 do 4 tygodni jestem uziemiony , bol w kregoslupie przecodzi pod udem do kolana , w kolanie jest najgozej ogromny bol , puchnie lydka i powstaje rumien koloru czerwonego na lydce a w stopie odretwienie sie nasila jest tez lekko opuchnieta i mam wrazenie jakby miala zaraz peknac tak moge opisac te dolegliwosci . Lekarze jedynie mowia ze jest ucisk na nerw bede mial badania unerwienia tej stopy ale czekam na termin .

Dna moczanowa. Nerwy odpowiadajace za funkcjonowanie stopy.

Odnośnik do komentarza

Niestety nie podam opisu , tu gdzie mieszkam nie ma zwyczaju podawania opisu choroby do reki dokumentacja medyczna jest u lekarza prowadzacego mozna o nia poprosic ale odplatnie . Jedynie to moge przekazac ; MRI scan shows disc protrusion and spinal stenosis at L4/5 and L5/S1 .

Dna moczanowa. Nerwy odpowiadajace za funkcjonowanie stopy.

Odnośnik do komentarza

Czyli zwężenie kanału kręgowego i masz pewnie ucisk na nerw w kanale kręgowym,tak to u Ciebie wygląda,
nie wiem czy jest jakaś inna przyczyna takiego stanu rzeczy ale to jest też wynikiem kręgozmyków.
W tej sytuacji to wg mnie kręgarz nic nie zrobi ,jedynie operacja .dlaczego mówią ,że po operacji może być gorzej,to nie mam pojęcia.

" Rwa kulszowa.
Często związana jest z uciskiem na korzeń nerwowy w otworze miedzykręgowym kręgosłupa. Do podrażnienia nerwu kulszowego doprowadzić mogą jednak także: stres, zimno, przeciążenia, nerwica, środki chemiczne. Typowa rwa kulszowa objawia się bólami zaczynającymi się zwykle w pośladku i promieniującymi wzdłuż tyłu uda,boku goleni, aż do całej stopy. Bolom towarzyszą także drętwienia całej nogi, uczucie mrowienia, osłabienie siły mięśniowej. Bóle niejednokrotnie są ciągłe, niezależne od poruszania się (wskazuje to raczej na stan zapalny i podrażnienie n kulszowego) innymi razy bóle nasilają się podczas chodzenia (wskazuje na typowy ucisk korzenia w kanale). Na obecność ucisku na korzeń nerwowy w kanale wskazuje dodatni wynik badania objawów korzeniowych (objaw Lasequa). Zwykle w badaniu stwierdza się także bolesność wzdłuż przebiegu całego nerwu kulszowego. Czasami stwierdzane są zaburzenia czuciowe w obrębie stopy lub nawet goleni albo osłabienie siły prostownika palucha oraz prostowników stopy i palców."

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Dzieki i co teraz ? lekarze mowia o operacji ale twierdza ze jest duze ryzyko niepowodzenia zabiegu , a jeden z nich stwierdzil ze odretwienie nie ustapi , a mi o to chodzi zeby odblokowac ta stope , to co ? szukac speca od kregow czy nie ? bo nie wiem jak funkcjonowac z tym odretwieniem , mysle ze operacji nie poddam sie skoro medycy watpia w swoje umiejetnosci .

Dna moczanowa. Nerwy odpowiadajace za funkcjonowanie stopy.

Odnośnik do komentarza

Sam się zainteresuj bardziej tematem,czytaj o odbarczeniu kanału kręgowego czyli,chirurgicznym jego poszerzeniu,
u Ciebie oprócz ucisku na korzenie nerwowe jest też pewnie ucisk na naczynia krwionośne, skoro masz niejako przy okazji niewydolność krążenia w łydce ,dlatego ten obrzęk.

Najpierw by trzeba odblokować nerw kulszowy w kanale kręgowym,tylko jak nieoperacyjnie?
Możesz porozmawiać z jakimś kręgarzem,ciekawe co on powie.
A jeśli chodzi o neurochirurgów,to byś musiał skonsultować się z kilkoma i pytać ,w takim razie co dalej,jak nie operacja,
ale ,żeby z nimi rozmawiać to samemu też trzeba się orientować w temacie,więc czytaj, w necie o takich operacjach.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Witam
Proszę o pomoc dla mojego męża latem dźwignął coś w ogródku i zaczęły boleć go plecy, ból z czasem urósł do granic możliwości Byliśmy u lekarza diagnoza-rwa kulszowa seria zastrzyków tabletki przeciwzapalne i przeciwbólowe zmniejszyły ból ale nie ustąpił całkowicie obecnie jest po zabiegach rehabilitacyjnych na ciągłych tabletkach i żadnej poprawy. Byliśmy także u neurologa- wypisał silniejsze leki. Ból od kręgosłupa przez biodro do kolana a nawet już do stopy ciągle jest do tego jeszcze zimne kolano. Najgorsze są noce a mąż pracuje jako kierowca prosimy o pomoc i radę

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...