Skocz do zawartości
Forum

Powiększone węzły chłonne


Gość BartekPN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam na imię Bartek i mam 20 lat. Od około 4 może 5 tygodni zauważyłem, że mam powiększony węzeł chłonny w dole łokciowym (około 1,5 cm) oraz pod pachą (także około 1,5 cm) lewej ręki. Resztą węzłów nie jest powiększona. Poza powiększonymi węzłami nie mam żadnych innych objawów chorobowych, nie licząc przemęczenia związanego z ciężkimi (do późnych godzin nocnych) przygotowaniami do matury. Boli (nie jest to bardzo mocny ból) mnie także (przy dotykaniu) mięsień? ścięgno? znajdujące się od razu pod(obok) stawem łokciowym. Wydaje mi się, że może to być spowodowane intensywnymi ćwiczeniami na siłowni(obecnie od miesiąca zrobiłem sobie przerwe w ćwiczeniach), na którą się całkiem niedawno zapisałem(około 2 miesiące tamu). Bolące miejsce od kilku dni smaruje żelem, ale nie zauważyłem znacznej poprawy. Z tego co się orientuje powiększenie węzłów w okolicy łokciowej są bardzo często objawem białaczek, chłoniaków oraz innych nowotworów. Jestem osobą dbającą o swoje zdrowie, a więc robie sobie dosyć często (mniej więcej co 4-5 miesiące) profilaktyczne badania krwi (morfologia z rozmazem ręcznym oraz OB), oraz RTG płuc (raz w roku). Wszystkie moje wyniki od kilku lat były zawsze bardzo dobre i tak jest także tym razem. Badanie krwi zrobiłem sobie mniej więcej po dwóch tygodniach od momentu w którym zauważyłem powiększone węzły chłonne. Oto moje wyniki: Leukocyty: 5,0 tys/

Odnośnik do komentarza

Normalne węzły chłonne, nie są wyczuwalne. Jeśli są "chore", jeśli jest jakieś zakażenie w organiźmie, czy infekcja, powiększają się. Różne są rozmiary. Czasami po zakończonej chorobie, one zostają, nie wchłaniają się. Bywa też tak,że są węzły powiększone,ale nie da się ich wyczuć palpacyjnie. USG to pokaże.
Miałeś jakieś kłopoty ze zdrowiem, więc organizm się bronił i sobie wyszły. Ale dobrze by było, jeśli byś się udał jednak do lekarza, zawsze lepiej pilnować. Jak zrobisz usg, to dla Twojej pewności i spokoju.

Odnośnik do komentarza

Węzły chłonne, powiększają się przy infekcjach, chorobach. Tak jak pisałam, czasami się już nie wchłaniają.
Sprawdzała u Ciebie wszystkie węzły? Jaki powód ( wyczuwalnych węzłów ) wg lekarza ? Dlaczego nie poprosiłeś o dokładne badanie - usg? Byłbyś spokojniejszy. Trzeba było wypytać wszystko, w końcu lekarz się uczył (chyba?;)) więc powinien mieć odpowiednią wiedzę.

Odnośnik do komentarza

Ha ha, to dobrze,że nie jest gigantyczny :)
No dobrze, to w takim razie, czym się martwisz, skoro jest malutki i babka mówiła,że jest ok, po macaniu ;)))
Odnośnie wyników krwi, to różnie z tym bywa. Ja miałam wyniki krwi super,a węzły chłonne jak balony ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...