Skocz do zawartości
Forum

Chore serce/zastawki


Gość Viggi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 18 lat. Ćwiczę już ok. 2,5 roku, a moje problemy zdrowotne zaczęły się dokładnie 26 marca 2016 to wtedy wylądowałem w szpitalu na 3 dni z powodu ostrego bólu za mostkiem.

Dotychczas stosowane suplementy: BCAA, przedtreningówka, lekki spalacz(clenburexin), białko, kreatyna(jabłczan, mono).

Wyniki badań ze szpitala:

"Obserwacja w kierunku zaburzeń rytmu serca" ;

Holter EKG: dominujący rytm zatokowy, o średniej częstości z doby 74/min max 145/min min 46/min. Zapis bez zaburzeń rytmu serca.

Echo serca: Położenie serce prawidłowe. Połączenia p-k i k-t zgodne. Przegrody serca szczelne. Zastawki prawidłowej morfologii. Ujście żył płucnych i systemowych prawidłowe. Ujście naczyń wieńcowych w miejscu typowym widoczne. Osierdzie bez zmian. Łuk Ao lewostronny. Przepływ w Ao zstępującej pulsacyjny 1,6 m/s.

LV-5.82/3.56 IVS-0.81 PW-0.81 SF - 39% EF - 69% Ao-2.7 LA-3.4 LA/Ao-1.26 MPA-2.1 RPA-1.3 LPA-1.3

Po 3 dniach zostałem wypisany z diagnozą lekarza: NIC ci nie jest. Zabroniono stosowania mi spalaczy tłuszczu.

Przystopowałem troche z treningami, według zaleceń lekarza nie sięgałem już po spalacze. Jednak po jakimś czasie objawy znowu wróciły i wybrałem się prywatnie do kardiologa. A dokładniej 11.08.2016

Zrobiłem sobie wtedy EKG metodą Holtera.

Wyniki:

Podczas wykonywanego badania zarejestrowano:

89745 Qrs'ów

Średni rytm HR wyniósł 66

Max rytm HR 128

Min rytm HR 40

Ponadto wykryto:

30 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych

0 nadkomorowych częstoskurczy napadowych

1 tachykardii

42 bradykardii

0 rytmów niemiarowych

0 przerw

0 migotań przedsionków

0 bloków Wenkebach'a

3 pobudzeń komorowych

0 częstoskurczy komorowych

0 czynnych rytmów komorowych

0 liczba pobudzeń gromadnych

0 bigeminii

0 trigeminii

0 par

Podsumowanie badania: rytm zatokowy, pojedyncze SVE i VE, bradykardia w godzinach czuwania.

Po wizycie u lekarza diagnoza; ciężka depresja, nerwica. Dostałem antydepresant, który postawił mnie na nogi. Jednak bóle były nadal. Zapisałem się więc na echo serca.

Wykryto u mnie tzw. zespół Barlowa. Wyniki:

Ao/wn/ - wstępująca - 28mm, ao-p- 26 mm ; łuk 24-mm; pień płucny - 21 mm

Jamy serca : LP - wn - 39mm, LK powiększona- ok. 60/39 mm

PK-wn / w LAX- 22mm; TAPSE- wn/ - 24mm

Mięsień lewej komory bez cech przerostu, PMK- 9-10 mm, TŚ-ok. 9mm;

Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości; kurczliwość globalna prawidłowa;
EF- ok. 60-63%. Przegrody szczelne.

Zastawki o prawidłowej morfologii / zastawka aortalna wydaje się być trójpłatkowa, trudne war. wizualizacji/, bez zmian organicznych ; zaznaczony prolaps przedniego płatka mitralnego / A2/A3 /;

W badaniu dopplerowskim - ślad/mała IM; ślad IT; poza tym przepływy prawidłowe;

E/A- ok. 2:1; Bez cech nadciśnienia płucnego. AcTPA-ok. 140ms.

Osierdzie - bez cech płynu; wzmożona echogeniczność tylnego osierdzia.

VCI- ok. 14-16mm, ruchoma oddechowo.

Zespół Barlowa - czyli wypadanie płatka zastawki mitralnej, strasznie się przestraszyłem gdy lekarz mi o tym powiedział, przecież jeszcze w szpitalu serce było w bardzo dobrym stanie!

Zapytałem tylko czy mogę ćwiczyć - powiedział, że siłowo absolutnie, jedynie jakieś bieganie, boks - te sprawy. Spytałem jeszcze o odżywki typu; białko w celu uzupełnienia, czy kreatyna. Powiedział, że jeżeli chce mieć operacje to droga wolna. Na koniec wizyty powiedział jeszcze, że bóle w klatce to po prostu nerwica i z tym trzeba wybrać się do psychiatry...

Totalna załamka, jeżeli ktoś jest w stanie zinterpretować wyniki i powiedzieć czy naprawdę jest bardzo źle - będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...