Skocz do zawartości
Forum

uzależnienie alkoholowe


Gość kwiatek_9

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam zapytać o sprawę związaną z uzależnieniem alkoholowym. U mojego brata, który według mnie jest alkoholikiem nie potrafię rozpoznać, w której fazie choroby on się znajduje.On pije od wielu lat (od co najmniej 20 lat). Ma ciągi trwające tydzień, po nich potrzebuje około tygodnia na "dojście do siebie"ale po nich w sumie też nie zachowuje abstynencji i po jakiś 1-2 tygodniach od momentu wyjścia z ciągu znów zaczyna spożywać alkohol raz w mniejszych dawkach, raz w większych. Ma wszystkie objawy zespołu abstynencyjnego łącznie z epizodami (2-3 razy) padaczkowymi oraz z lękami, gdy wychodzi z ciągu. W ciągu pije zarówno z kolegami ale też i sam. Nie wiem czy jest już w fazie 3 czy 4 rozwoju choroby alkoholowej. I czy dojdzie do tego, że będzie pił codziennie? czy tymi ciągami?
I jaki czas może upłynąć jeśli przejdzie do picia codziennie od picia tymi ciągami? Myślę, że jest to już zaawanasowana faza tego uzależnienia.

Odnośnik do komentarza

Pytanie pierwsze,czy brat chce sie leczyc. Jezeli nie ,to bardzo nikle szanse ,by wyciagnac go z uzaleznienia. Poza tym ,czy zdecyduje sie na pobyt w osrodku leczenia uzaleznien. W takim stanie w jakim jest sama psychoterapia nie pomoze. Konieczny jest psychiatra i leki ,ktore zlagodza leki. Jezeli w okresie abstynenci dopdna go leki to nie ma takiej sily , by powstrzymal sie przed kupnem alkoholu. To jest jak np bardzo silny bol zeba.wezmie sie kszdy lek ,by choc na chwile uwolnic sie od bolu , a potem nastepny i nastepny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...