Skocz do zawartości
Forum

Początki astmy w dzieciństwie i palenie przez 10 lat


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako małe dziecko miałem jakieś testy na ręku, taką kratkę mi narysowali i kropelkami sprawdzali reakcję skóry. Wynik? - uczulenie na pyłki latem i początki astmy ... Teraz mam 25 lat, nie palę ze 3 miesiące. Palić zacząłem jako 15 latek więc będzie z 10 lat. Zacząłem biegać, trochę boksować, ale o co chodzi: Podczas biegu bardzo szybko się męczę, odkąd pamiętam nie mogłem uprawiać sportu nawet w podstawówce, ponieważ intensywna dynamika ruchów wykańczała mnie najszybciej z klasy, po paru sekundach nie mogłem złapać oddechu a serce waliło jak oszalałe. Nie myślałem o tym wtedy. Teraz kiedy chce coś z tym zrobić, nie bardzo widać jakiekolwiek wyniki, nawet po rzuceniu palenia. Nie wiem jakie informacje mam jeszcze podać, poszukam jakichś dokumentów z tamtych lat ... może coś opiszę. Moje pytanie, czy to jest faktycznie astma? Gdzie mogę się udać, jestem ubezpieczony, mieszkam w Otwocku 30 km na południe od warszawy.

Odnośnik do komentarza

Może to być astma wysiłkowa, jednak taką diagnozę może postawić jedynie specjalista podczas konsultacji. Pamiętaj, że osoby zmagające się z objawami astmy nie powinny unikać aktywności fizycznej, jednak muszą pamiętać o pewnych ograniczeniach. Astmatykom nie poleca się takiego wysiłku jak biegi długodystansowe. Mniej szkodliwe są spacery, basen, gry zespołowe itp. Musisz znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...