Skocz do zawartości
Forum

Silna reakcja alergiczna - pomocy


Gość Edyta906

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat i ostatnio zachorowałam na infekcję górnych dróg oddechowych, było to coś w rodzaji ogromnej chrypy, bólu gardła, głowy, kataru. Pół roku temu miałam to samo i od laryngologa dostałam antybiotyk Bioracef. Po kilku tabletkach cud - przeszło jak ręką odjął. I tym razem mama poprosiła lekarkę, oczywiście po wszelkim sprawdzeniu, aby przypisała mi ten lek. Wzięłam więc najpierw Nystatynę, a potem tabletkę antybiotyku. Po dosłownie pół godzinie zaczęły mnie okropnie palić uszy, twarz, plecy zaczęły swędzieć. Rodzice zdecydowali o pojechaniu do przychodni. Tam moja wysypka coraz bardziej się powiększała i zajęła niemal całe ciało. Innych objawów nie kojarzę. Dostałam zastrzyk o dawce 200ml rozcieńczony z wodą, nazwa to coś na "M", nie przyjrzałam się dokładnie. Po kilku minutach powoli schodziło. Dostałam też tabletki przeciwuczuleniowe i nowy antybiotyk. Ta sytuacja miała miejsce 5 dni temu. Do tej pory czasami czuję pieczenie/palenie na twarzy, w przełyku, na brzuchu, w uszach, w oczach. Jest to znośne, nie towarzyszy temu żaden inny objaw czy nawet wysypka lub zaczerwienienie. Tylko to dziwne uczucie "podpiekania" od środka. Nasila się w stresujących sytuacjach. Dodam, że cierpię na nerwicę lękową i nigdy nie zauważyłam raczej takiego objawu. Miewam różne objawy: od trzęsawek po bóle głowy, kłucie serca i szybki puls. Po nowym antybiotyku nie mam żadnych objawów i przeziębienie przeszło. Co więc może być powodem mojego samopoczucia? Czy to normalne, że za pierwszym razem nie dostałam uczulenia a teraz tak? Czy moje objawy przejdą same? Proszę Was bardzo o pomoc. Nie chcę na razie iść z tą sprawą do lekarza, bo nawet w sytuacji, gdy moja skóra była cała w krostach przyjęli mnie z wielką łaską.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...