Skocz do zawartości
Forum

Ból w okolicach obojczyka


Gość porotio77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 18 lat, 182 cm wzrostu, 69 kilo, nie palę papierosów i nie spożywam alkoholu (okazyjnie małe dawki 1-2 piwa, rzadko-raz na miesiąc albo dwa). Ćwiczę boks tajski. Otóż bóle w okolicach obojczyka pojawiają się u mnie bardzo sporadycznie tylko przy wysiłku. Przez ostatnie 5 miesięcy miało to miejsce około 4-6 razy. Trenuję średnio 4-5 razy w tygodniu i takie bóle to naprawdę rzadkość, jak wyżej pisałem. Ból jest promieniujący, muszę odpocząć około 1-2 minuty żeby minął całkiem, ale nie powraca później i cały trening mija normalnie. Dodam, że treningi są wyjątkowo ciężkie fizycznie. Około półtora miesiąca temu miałem mierzone ciśnienie, było w normie, miałem również robione EKG i jedynym niepokojącym mankamentem była w nim jakaś niezgodność serca, moja pani doktor pytała wtedy, czy piję kawę. Owszem piję. Tu znajduje się zdjęcie tego fragmentu EKG: http://img821.imageshack.us/i/20110418192916.jpg/ Na koniec dodam, że nie zawsze przestrzegam diety, często obfituje ona w kalorie i tłuszcze zwierzęce, duże ilości węglowodanów i cukrów prostych. Zaniepokojony tym, iż może być to miażdżyca i choroba wieńcowa, po napadzie bólu którego nie doświadczyłem już z 2 miesiące i napadł mnie 2 dni temu, także na treningu, a minął po 2 minutach odpoczynku udałem się do innej pani doktor w mojej przychodni i także przedstawiłem jej swój problem. Pani doktor Widziała fragment EKG z zdjęcia do którego link podałem powyżej, wykonano mi także nowe badanie EKG (oba robione w spoczynku) i pani oznajmiła mi, że wszystko ok, a nowe EKG jest nawet lepsze od starszego. Kazała mi także brać magnez i jeść orzechy. Pomimo tych dwóch badań dalej strasznie obawiam się choroby wieńcowej. Czy możliwe jest, aby była to ta choroba? Czy możliwe jest też, że bóle te są naprawdę spowodowane przez inne czynniki? Nie wiem co mam zrobić, czy wykonywać dalsze badania, czy wszystko jest ok? Proszę także o interpretację mojego fragmentu EKG! Proszę o pomoc:

Odnośnik do komentarza

A może te bóle pojawiły się w wyniku jakiegoś urazu powstałego podczas treningu? Udaj się do lekarza rodzinnego i poproś o skierowanie do ortopedy lub neurologa. Czy ktoś z Twojej rodziny był chory na chorobę wieńcową. Jeśli tak, ryzyko takiej choroby jest większe, ale z drugiej strony jesteś młoda, a ta choroba dotyczy zazwyczaj ludzi starszych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...