Skocz do zawartości
Forum

Badanie ECHO serca po zawale


Gość t10011958

Rekomendowane odpowiedzi

Ao-opuszka-35 mm LA-niepowiekszony-31 mm,LAA-15cm kw LV(d/s)-niepowiekszona48/32,IVS -12,PW-9mm RVD2-niepowiekszona 27mm,TAPSE-22mmRAA-niepowiekszony13 cm kw pień plucny nieposzerzony tetnice plucne nieposzerzoneAoV-drobne zmiany zwyrodnieniowe,bez fali zwrotnej MV-drobne zmiany zwyrodnieniowe,fala zwrotna 1/2ozasiegu + TV-bez zmian organicznych,fala zwrotna o zasiegu+.TV-gradientfali przez zastawke15mmgHg,PVAT-120ms,IVC-nieposzerzona z prawidlowa zmiennoscia oddechowa, bez cech nadcisnienia plucnego,LV-EF-42%,VTI-0.180m-(doppler w drodze odplywu LV),akineza segmentu podstawowegoi srodkowego sciany przedniobocznej,podstawowego i srodkowego sciany dolnej ,hipoakinezasegmentu srodkowego sciany dolnobocznej.Funkcjarozkurczowauposledzona :E/A-8,IVRT-104ms,DT-250ms,uposledzonapropagacja naplywu przez zastawke mitralna.Prawidlowy naplyw z zyl plucnych. WNIOSKI:LV niepowiekszona z oscinkowymi zaburzeniami kurczliwosci z zakresu CX ,umiarkowane uposledzenie funkcji skurczowej LV,zachowanafunkcja skurczowa RV,nieistotne hemodynamicznie niedomykalnosci zastawkowe. martwi mnie to ze po zawale mialam EF-50% a teraz spadlo przytylam przez rok 20 kg bo od 4 miesiecy stoje z waga no moze 1 kg spadlo jestem nerwusem chociaz musze napisac ze od dnia zawalu nie zapalilam ani jednego papierosa moze to tez przyczyna mojej otylosci do tego menopauza prosze mi napisac czy to moje serduszko jest w mozliwym stanie czy to duze uszkodzenie i jak moge sama sobie pomoc jak podniesc to EF z gory dziekuje z powazaniem

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...