Skocz do zawartości
Forum

Dwa skrajnie różne wyniki cytologii i kolposkopii


Gość Ewelajna78

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewelajna78

Witam!!! Mam 32 lata. Po roku od prawidłowej cytologii wykonałam ponowne badanie. Ku mojemu zaskoczeniu wynik okazał się fatalny: H-SIL z zaleceniem badania histopatologicznego. Po takim wyniku poszłam na badanie kolposkopowe. Wynik badania kolposkopowego nie odpowiada wynikowi cytologii. Żadnych zmian, czyściutko - generalnie wszystko OK. Dla pewności 100% pobrano mi wycinki z szyjki macicy i wyłyżeczkowano szyjkę macicy. Czekam teraz na wyniki......oczywiście z nadzieją, że cytologia była obarczona błędem. Proszę o informację skąd tak różne informacje z tak równorzędnych badań?

Odnośnik do komentarza
Gość Ewelajna78

Witam!!!
Tak ja rozumiem, że czasami są błędne wyniki badań. W tej chwili mam już wynik badania histopatologicznego.
Wg tego badania wszystko jest w jak najlepszym porządku. Niemniej Pan Patomorfolog, od tej nieszczęsnej cytologii, który zresztą zalecił mi wykonania badania histopatologicznego nadal idzie w zaparte, że się nie pomylił. Więcej twierdzi, że badanie histopatologiczne nie jest wiarygodne!!!
No to co według niego powinnam teraz zrobić??? Dać sobie wyciąć szyjkę macicy i całą resztę może też i oddać na badania, żeby być w 100% pewną, że tam nic nie ma???
Przestałam wierzyć badaniom cytologicznym...........straciłam miesiąc życia, wydałam kupę pieniędzy na dalszą diagnostykę, przeszłam zabieg oszpecenia szyjki macicy.......i dlaczego to wszystko????
Liczyłam chociaż na to, że się przyzna do błędu, ale nie........

Odnośnik do komentarza

Wynik badania cytologicznego brzmiał-grupa druga,komorki atypowe.Dostalam skierowanie na kolposkopie,która nic nie wyjasnila.Lekarz stwierdził,że trzeba wykonać zabieg aby pobrać wycinek do badania histopatologicznego.W tym czasie zrobiłam druga cytologie w innej przychodni.Tym razem wynik cytologii brzmiał-grupa pierwsza,komórki nabłonka prawidłowe.Pierwszy lekarz jaki drugi którzy pobierali wymazy na cytologie twierdzili że wynik cytologii nigdy nie jest pomyłką.....a jednak!!!! I co teraz mam zrobić????Za dwa tygodnie mam termin zabiegu.Dać się kroić czy nie?A może zrobić trzecią cytologię?

Odnośnik do komentarza

Nie musisz nic robić ,nawet jakby coś się działo to trzeba poczekać w którą stronę się rozwinie,jeśli już ,bo nawet II gr to jest dobry wynik przy braku komórek atypowych,

za 6 miesięcy powtórz cytologię ,bo w tej chwili badanie histopatologiczne wyjdzie Ci zapewne dobre,bez sensu je robić.

Teraz jedynie to ja bym zrobiła test na wirusa hpv.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...