Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyników krwi w kierunku białaczki


Gość rotter

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy to moze być białaczka ?? oto wyniki badań leukocyty - 15,4 tyś/ul erytrocyty - 5,30 mln/ul hemoglobina - 16,1 g/dl hematokryt - 45,1 % mcv - 85,1 fl mch - 30 pg mchc - 35,7 g/dl płytki kwi - 248 tyś/ul limfocyty % - 25,1 inne (eo,bazo,mono) - 6,5 % neutrofile % - 68,4 limfocyty # - 3,9 tys/ul inne (eo,bazo,mono)# - 1.0 tys/ul neutrofile # - 10,50 tys/ul rdw-cv - 14,4 % pdw - 13 fl mpv - 10,70 fl p-lcr - 32% jestem palaczem i często jestem obciążony stresem jak i wysiłkiem fizycznym, jednak do niedawna moje wyniki nie wskazywały żadnych odchyleń, ostatnimi czasy może mam troche więcej stresu. na razie nie mam niby żadnych objawów wskazujacych na białaczke, no może z pominięciem pojawienia sie potliwosci ale zrobiło sie ostatnio cieplej a ja zawsze się pociłem. choć ta forma potliwosci jest troche dziwna - z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Lekarz Agnieszka Barchnicka

Witam serdecznie,

Białaczkę podejrzewa się przede wszystkim na podstawie niepraiwdłowego wyniku morfologii krwi. Istotą białaczki jest pojawienie się we krwi nieprawidlowych komórek - blastów, które wypierają inne, zdrowe komórki ze szpiku kostnego i krwi. We krwi występuje często niedobór czerwonych krwinek (anemia) oraz płytek krwi. Dlatego też konieczna jest ocena rozmazu krwi (najlepiej rozmaz ręczny). ważna jest także ocena lekarska (wywiad i badanie pacjenta).

Uważam, że powinien Pan zgłosić się do lekarza, który Pana zbada, zleci dodatkowe badania. W badaniu morfologii krwi zwraca uwagę podwyzszona liczba leukocytow, co jednak może mieć podloże infekcyjne.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...