Skocz do zawartości
Forum

Uporczywy świąd odbytu


w83

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy zmagam się z uporczywym świądem odbytu.
Po pierwszych objawach dermatolog zalecił badania kału na grzyby i pasożyty, jednak niczego nie wykazały. Udałem się do proktologa, który zalecił Posterisan H (czopki, krem) oraz probiotyki. Pomogło, jednak w ciągu 2 tyg od zakończenia kuracji objawy wróciły. Podejrzenie padło na zaburzenia flory bakteryjnej, ponieważ wcześniej miałem operację zatok i brałem antybiotyki, które powodowały komplikacje ze strony układu pokarmowego. Gastrolog odrzucił jednak tę przyczynę twierdząc, że probiotyki, które później brałem powinny ustabilizować florę bakteryjną. Zleciła mi kolonoskopię, która wykazała jedynie hemoroidy 1 stopnia. Proktolog stwierdził, że to nie jest problem, który wymagałby terapii i zalecił Triderm. Pomogło bardzo już po kilku dniach.

Ostatnio pojawił się jednak zator zewnętrznego naczynia odbytu wielkości wiśni (podobny miałem ok. 1,5 roku temu) i dostałem na to czopki od proktologa. Na pojawiający się świąd zalecił clotrimazol, ale powiedziałem, że wcześniej to nie działało i powodowało tylko większą wilgoć nasilając w nocy świąd. Polecił więc Dermatol. Nie pomogło, a objawy bardzo nasiliły się. Dermatolog zalecił Advantan przez 3-5 dni, ale minęło już 5 dni i nie widać znaczącej poprawy. Stolec nie jest zwarty tylko miękki, mam wrażenie podczas podcierania, że jest dużo śluzu, pojawia się tez sporo krwi, tak jakby ze środka.

Podobne problemy miałem już wiele lat wcześniej, ale nie dotyczyły samego odbytu tylko okolicy zewnętrznej po jednej stronie. Skóra pękała, pojawiał się obrzęk, wilgoć, silny świąd. Po wielu konsultacjach z dermatologami i próbach różnych leków stanęło na atopowym zapaleniu skóry. Z powodzeniem stosowałem Protopic, który skutecznie leczył objawy jak tylko się pojawiały. Teraz jednak problem dotyczy samego odbytu, skóra wokół jest OK.

Nie wiem już do kogo zwrócić się po pomoc. Dermatolog twierdzi, że nie ma tam już nic do roboty i odsyła do proktologa. Proktolog – że jest chirurgiem i nie widzi żadnych zmian wymagających interwencji i powinienem zwrócić się do gastrologa. Ten również nie znajduje przyczyn ze strony układu pokarmowego i odsyła do proktologa.

monthly_2016_10/uporczywy-swiad-odbytu_4261.jpg

Odnośnik do komentarza

Te sterydy są skuteczne, ale zdaje się, że nie można ich stosować w nieskończoność. Krew to własciwie nie wiem czy bierze się z wewnątrz czy z pękającej przy podcieraniu skóry. Zastanawiam się, czy cały ten świąd, wilgoć i stan zapalny nie bierze się z czegoś co wypływa z odbytu. Kiedyś lekarz zwrócił mi uwagę, że jest bardzo pofałdowany i może być przez to nie do końca szczelny.
Zauważyłem też, że zwykle nasilenie przychodzi po dłuższym siedzeniu np. jazda autobusem, pociągiem, samolotem - tak jakbym się bardzo tam spocił.

Odnośnik do komentarza

Masz zaniedbane hemoroidy!!!
Rada: naiadówki w letnim wywarze z kory dębu, hartowanie zimną wodą i równolegle czopki proctoglyvenol i maść proctoglyvenol. Po wyleczeniu przestrzegać higieny intymnej: po każdej defekacji myć odbyt, hartować i smarować kremem do twarzy!!! Tak, tak czasem dupa jest ważniejsza od głupiej mordy. Ona nie upomni się o krem, ale wyegzekwuje to swędzeniem, krwawieniem, bólem a często rakiem.

Odnośnik do komentarza

Bo praktycznie zaawansowane hemoroidy leczy się operacyjnie ,a takie mniejszego stopnia objawowo,nie wiem czy każdy takie ma,jak powiedział lekarz,skoro robią Ci się wewnątrz guzki krwawiczne,to nie jest norma,
a muszą się robić ,skoro masz krew,
pozostaje dbać o dietę i prawidłowe wypróżnianie,a w razie dyskomfortu stosować maści czy czopki i nauczyć się z tym żyć.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

~super metoda
Masz zaniedbane hemoroidy!!!
Rada: naiadówki w letnim wywarze z kory dębu, hartowanie zimną wodą i równolegle czopki proctoglyvenol i maść proctoglyvenol. Po wyleczeniu przestrzegać higieny intymnej: po każdej defekacji myć odbyt, hartować i smarować kremem do twarzy!!! Tak, tak czasem dupa jest ważniejsza od głupiej mordy. Ona nie upomni się o krem, ale wyegzekwuje to swędzeniem, krwawieniem, bólem a często rakiem.

Możliwe, że polecane leki w czopkach będą pogarszały tylko sytuację jeżeli jest to kwestia uczuleniowa.

Odnośnik do komentarza

Chodziło mi o testy płatkowe czyli sprawdzenie substancji chemicznych. Część alergenów zawartych w żywności (dodatków) powodują rekacje na pot w okolicy między pośladkowej. Pisałeś wcześniej o skórze atopowej co może mieć związek z nadwrażliwością na różne substancje. Czy zauważalne są u Ciebie inne zmiany skórne związane z AZS?

Odnośnik do komentarza
Gość Swędzidupa

Nie żrej za dużo kwasów. Dania z kechupem, kapusta kiszona, ogóry kiszone i do tego ze 3 browarki a na obiad żurek. To są super produkty dla nas kwaśniaków ale niestety prócz tego, że nasz żołądek strawi dzięki temu wszystko i poradzi sobie latwo z ciężkostrawnymi daniami (niekoniecznie wątroba i trzustka) to niestety nasz tłumik tego nie wytrzymuje. Zmagam się z tym od lat.
Zmagam się równierz z łojitokowym zapaleniem skóry, które ma z tym związek. Niektóre maści wymienione powyżej stosowalem na skórę głowy, klatki piersiowej i środka pleców. Teraz wiem, że jak mam ochotę na kwaśne a "swędzi" to niestety ale..... nie....... Wystarczy 3 dni oddechu od kwasów i dupa śpi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...