Skocz do zawartości
Forum

Astygmatyzm a laserowa korekcja wzroku


Gość d...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chodzę do gimnazjum, od ok. roku noszę okulary. Na jednym oku niedawny wykryto u mnie astygmatyzm 0,5D 145 stopni. (Wada w obu oczach -2 ostatnio mocno się poglebila, gdyż ok. 3 miesiace wczesniej było 1,5) Chciałabym w przyszlosci poddać się laserowej korekcji wzroku. Czy można ją wykonać jeśli ma się astygmatyzm tylko na jednym oku? Słyszałam że nie udzielają takim osobą tej operacji...

Odnośnik do komentarza

WłAściwie to przeczytam coś takiego na podobnym forum gdy ktoś opisywał że odmówiono takiej osobie operacji. Okulisty nie pytałam, gdyż czytałam o tym trochę po wizycie, A do kolejnej jeszcze kilka miesięcy dlatego tutaj zdałam to pytanie. Cóż może faktycznie to nie prawda. No i oczywiście trzymam się wszystkich zastrzeżeń okulisty. Dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Gość JustynaSzalas

Jesli chodzi o a astygmatyzm to jak najbardziej masz możliwość zoperowania się. tzn masz możliwośc laserowej korekcji wzroku. Tylko warunek jest np do lentivu wiek 21 lat skończone. Ja jestem jakiś miesiąc po lentivu w Optegrze w rzeszowie. I bardzo dobrze widze teraz. szybki okres rekonwalscencji.

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc, jak się nie wybierzesz do dobrej kliniki to się nie dowiesz. Taka prawda. A nie tutaj gdybać. Ja miałam zabieg laserowe korekcji wzroku, również Lentivu w Optegrze w Katowicach. Zabieg miałam dokładnie rok temu i uważam, ze to była bardzo dobra decyzja.

Odnośnik do komentarza

jak najbardziej możesz zabieg mieć wykonany tylko lekarz dopasuje Ci odpowiednią metodę jego wykonania. Myślę, że duże znaczenie ma tu użyty laser. Tutaj mają jeden z najbardziej nowoczesnych w Polsce https://okulistyka.medicover.pl/ i dzięki temu mogą korygować takie wady które innym laserem nie udaje się usunąć. Jak odmawiają w jakimś miejscu to radzę się do Medicover zapisać na konsultację.

Odnośnik do komentarza

Przede wszytskim wiek 14 czy 16 lat to nie jest wiek na laserowa korekcje wzroku. Tak jest przynajmniej z zabiegiem lentivu. Pamiętam jak poszłam do optegry te 2 lata temu, wtedy miałam 20 lat, musiałam jeszcze poczekać ten rok czasu. Dopiero jak skonczyłam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...